займ на карту срочно с плохой кредитной историей
06thgrudzień

Koniec roku turystyki w Nepalu

Witam wszystkich,

Ten jeszcze nie ukończony rok 2011, okrzyknięty w Nepalu rokiem Turystyki w Nepalu, kończy się powoli ich dużym sukcesem. Na pewno sukcesem finansowym.

Kilka faktów 95 tysięcy turystów odwiedziły do tej pory teren Rezerwatu Ochrony Annapurna. Rok wcześniej liczba odwiedzi wyniosła około 85 tysięcy. Coraz więcej chętnych wybiera się w tamte rejony.

Dla porównania do Parku Narodowego Chitwan udało się w tym roku około 90 tysięcy obcokrajowców, co jest wynikiem o 18tysięcy lepszym w porównaniu z rokiem 2010, gdzie liczba odwiedzin obcokrajowców oscylowała wokół 72 tysięcy ludzi.

Nepal przyciąga coraz większe grona ludzi. Lecz także pokazuje jakie zmiany tam zachodzą. Zmiany klimatyczne.  Które to zmiany są bardzo duże. Najnowsze badania pokazują, iż nepalskie lodowce skurczyły się o 21%, a bhutańskie o 22%. Co to nam dowodzi oprócz tego, że coraz mniej śniegu jest? To, że kiedyś te lodowce mogą całkowicie zniknąć. Skutki tego mogą być przerażające, gdyż region ten dostarcza żywności, wody, energii dla około 1.3 miliarda ludzi mieszkających w dorzeczach poniżej.

Backpackers Club

.