займ на карту срочно с плохой кредитной историей
04thmarzec

Koordynaty GPS Mera Peak, Paralotniarstwo i…

Witamy serdecznie,

Jak pisaliśmy w poprzednim mailu czekamy z niecierpliwością na sezon trekingowy/wspinaczkowy wiosenny w Nepalu. Dosłownie wróciwszy kilka dni temu z Nepalu chcemy podzielić się z Wami kilkoma newsami z tamtych rejonów.

Od 27 lutego 2013 do 4 marca 2013(dziś) w Pokharze w Nepalu trwały międzynarodowe mistrzostwa w paralotniarstwie, zaliczane do ogólnoświatowej klasyfikacji. M.in. przez fakt tego wydarzenia będą z grupą w Pokharze wiele uczestników nie miało możliwości skorzystania z super atrakcji jaką jest lot na paralotni z widokami na Himalaje, gdyż komercyjne loty zostały wstrzymane w okresie trwania zawodów. Wyniki tych zawodów możecie przeanalizować na stronie NEPAL OPEN CUP.

Były też tam polskie akcenty. W klasyfikacji generalnej po 5 dniach zawodów wygrał Brytyjczyk Jamie Massenger. Najlepszy Polak, Paweł Tomaszewski był 13-sty.

Także nadal kompletujemy grupę na naszą najbliższą wiosenną wyprawę na Mera Peak 6476 m.n.p.m. w Nepalu, również szukając to coraz ciekawszych informacji na temat tego kierunku. Dzisiaj wpadło mi w ręce koordynaty GPS trasy na Mera Peak. Szlaku prowadzącego z Lukli przez Zatrwa La do doliny Hinku. Nasza autorska trasa prowadzi trochę inaczej bo przez wioski Nashing Dingma, Chauri Kharkę do Khote. Idąc trzy dni dłużej trasa z Lukli na Mera Peak, i z powrotem do Lukli zajmuje nam około 110 km, robionych w 16 dni.

Koordynaty GPS z Lukli do Khare

Koordynaty GPS z Khare na Mera Peak

Ciągle prowadzimy zapisy na naszą wiosenną wyprawę na Mera Peak 6476 m.n.p.m. W tamtym roku pokonała Nas pogoda, zobaczymy, jak w tym roku będzie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury programu wyprawy pod linkiem MERA PEAK 6476

Na koniec chcieliśmy się również z Wami podzielić bardzo ciekawym filmikiem podsumowującym starania ekipy polskiej realizującej projekt „Nanga Dream” czyli próby zdobycia Nanga Parbat zimą.

Oto ich video-dzieło:

Pozdrawiam,

Marcin Niedziółka

Backpackers Club

 

.