займ на карту срочно с плохой кредитной историей
05thsierpień

Kraje poza Europą do których można wyjechać w celach turystycznych

Cześć,

Powoli coraz więcej krajów na świecie zaczyna się otwierać na obcokrajowców. Które kraje i na jakich warunkach pozwalają na wjazd turystom?

Tanzania – wymagany test RT-PCR COVID-19 na 72 godz przed odlotem, brak obowiązkowej kwarantanny po przylocie. Wiza na lotnisku (90 dniowa), koszt 50 USD.

Kenia – wymagany test RT-PCR COVID-19 na 96 godz przed odlotem, Polacy na razie z obowiązkową kwarantanną

Mali – wymagany test RT-PCR COVID-19 na 72 godz przed odlotem, brak obowiązkowej kwarantanny po przylocie. Wiza do uzyskania w konsulacie w Berlinie. Koszt wizy 50 EUR.

Rwanda – wymagany test RT-PCR COVID-19 na 72 godz przed odlotem, brak obowiązkowej kwarantanny po przylocie. Po wylądowaniu kolejny tes RT-PCR COVID-19 i przejazd do hotelu, gdzie oczekujemy na wynik 8 godzin(koszt testu 60 USD/osoba). Wiza na lotnisku(30 dniowa), koszt 30 USD.

Sierra Leone – wymagany test RT-PCR COVID-19 na 72 godz przed odlotem, oraz opłata 2x80USD za RT-PCR COVID-19 test zrobiony po wylądowaniu i jeszcze jeden przed wylotem powrotnym. Wiza do uzyskania w konsulacie w Berlinie. Koszt wizy 100 EUR.

Liban – wymagany test RT-PCR COVID-19 na 72 godz przed odlotem, oraz kolejny test po wylądowaniu w Bejrucie(koszt 50 USD/osoba). Przejazd do hotelu, gdzie oczekujemy na wynik do 24 godzin. Wiza na lotnisku, darmowa dla Polaków.

Turcja – bez wymaganego testu oraz bez kwarantanny. E-wiza koszt 35 USD.

Meksyk – bez wymaganego testu oraz bez kwarantanny. Brak konieczności uzyskania wizy wcześniej.

Kostaryka – wymagany test RT-PCR COVID-19 na 48 godz przed odlotem. Brak obowiązku wizowego.

Afganistan – bez wymaganego testu oraz bez kwarantanny. Wiza w Ambasadzie Afganistanu w Warszawie. Koszt 100 EUR.

Egipt – bez wymaganego testu oraz bez kwarantanny. Koszt wizy na lotnisku 25 USD.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.