займ на карту срочно с плохой кредитной историей
28thgrudzień

Lokalne lotniska w Nepalu

Witam serdecznie,

Na pewno dobra wiadomość dla grup wybierających się w rejon Kangchenjungi. Linia lotnicza Nepal Airlines Corporation wznowiła bezpośrednie loty na trasie Kathmandu – Taplejung(lotnisko Suketar). Do tej pory była konieczność lotów Kathmandu do Biratnagar, albo Bhadrapur, skąd najcześciej już do Taplejung dojeżdżało się transportem lądowym w około 10 godzin.
Pierwszy samolot na trasie Kathmandu do Taplejung wylądował w Suketar w ostatni czwartek. Lot trwa godzinę i do samolotu może zmieścić się maksymalnie 17 pasażerów. Lotnisko w Suketar zostało także w ostatnich latach odnowione (pas startowy). Pas startowy został wydłużony z 600 metrów do prawie kilometra. Nie jest powiedziane jeszcze ile będą kosztować loty na tej trasie, ale na pewno minimum około 350 USD/osoba.

Poniżej mam dla Was ciekawostkę, czyli jak wyglądają lokalne lotniska w Himalajach. Bo nie tylko istnieje „słynna” Lukla ale też i inne lotniska jak np. Lamidanda i Phaphlu – które mogą być alternatywnymi lotniskami do przylotów/wylotów z Lukli. Tumlingtar – skąd zaczyna się trekking w kierunku Bazy Makalu oraz przełęczy Sherpani Col. No i Taplejung – czyli punkt rozpoczęcia trekkingu do baz Kangchenjungi, do których to wybraliśmy się na przełomie kwietnia/maja tego roku z naszą grupą.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.