займ на карту срочно с плохой кредитной историей
26thpaździernik

Mapy rejonu Everest, Langtang, Annapurna do GPS-a

Witam serdecznie,

Wielu z Was było, albo będzie w Nepalu i coraz więcej z was podróżuje i korzysta z GPS’a. Poniżej kilka map co może wam się przydać podczas trekkingu w Himalajach.

W dzisiejszych czasach warto zawsze mieć ze sobą GPS’a, m.in. po to żeby w razie załamani pogody łatwo trafić po swoim śladzie w GPS-ie do punktu startu, bo schronienia.

Także może się przydać wgrany już ślad całej trasy – gdzie wtedy my w razie zgubienia drogi idziemy jak po sznurku do punktu docelowego.

Także dobrze mieć wgraną mapę do naszego urządzenia, żeby nasz ślad nie był zbiorem kropek na ekranie ale był naniesiony na topograficzną mapę rejonu po którym się przemieszczamy.

Czy to Himalaje, czy Andy czy inne góry na świecie, polecam zawsze mieć ze sobą te małe urządzonko które nie raz może uratować przed zabłądzeniem, zgrubieniem drogi. Nam i grupie kilkudziesięciu osób uratowało drogę podczas wyprawy Dookoła Dhaulagiri.

Mapy topo takich miejsc jak : Kathmandu, rejon Langtang, Helambu, Solokhumbu, Tumlingtar, Pokhara, Annapurny w linku poniżej:

NEPAL GARMIN MAPS

PS. Lotnisko w Kathmandu zajęło 3 miejsce w światowym rankingu! …Najgorszych lotnisk na świecie…jakoś mnie to nie dziwi. Uczestnicy co ze mną latali do/z tego lotniska mogą ocenić. A Terminal krajowy to dopiero szkoła przetrwania. Bardzo dobrze, może władze Nepalu w końcu coś zrobią w kierunku polepszenia serwisu na lotnisku! – LINK

Pozdrawiamy,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.