займ на карту срочно с плохой кредитной историей
12thmaj

Nepal promuje nową trasę w rejonie Dhaulagiri

Cześć,

Wiele tras w Nepalu w sezonie przeżywa istne oblężenie, dlatego w Nepalu co raz większą uwagę przywiązują do promocji nowych tras trekkingowych.

Nowa trasa nie przebiega dookoła siódmej najwyższej góry świata, ale prowadzi pod Dhaulagiri od południowej strony. Podobno w Katmandu są już dostępne mapy z zaznaczoną nową trasą. Infrastruktura na tej trasie jest bardzo prosta i w niektórych miejscach konieczne jest spanie w namiotach i bycie samowystarczalnymi.

Trasa trekkingowa zaczyna się w Beni i dalej biegnie przez takie miejscowości: Jhi, Pakhapani, Rayakhor, Ghanskharka, Dwari, Phedi, Odar Camp, Dhaulagiri South BC. Powrót przez wioski Dwari, Ghanskharka, Chimkhola, Darmija, Dagnam, Galeswor, Beni. Agencja Nepalska TAAN sugeruje aby na trasie Beni – Dhaulagiri BC – Beni zrobić 7-8 noclegów. Co moim zdaniem wydaje się nie wystarczającą liczbą, ale możliwe, że na trasie nie ma dużych deniwelacji terenu.

Link do w/w informacji ze strony zrzeszającej nepalskie biura podróży – LINK

Poniżej macie bardzo szczegółową mapę rejonu Dhaulagiri, gdzie wedle swojej wiedzy, poglądowo zaznaczyłem, jak dana trasa przebiega: kolorem czerwonym zaznaczony jest szlak, którym można iść na trasie Beni – Dhaulagiri South BC, a ciemniejszym niebieskim zaznaczona jest trasa powrotu do Beni.

W razie chęci powiększenia mapy, trzeba po otworzeniu mapy, najechać na nią kursorem myszki, nacisnąć prawy przycisk i wybrać opcję „otwórz w nowym oknie”. Otworzy się już wtedy powiększona mapa. Na mapach nowo powstałe drogi są zaznaczone na czerwono.

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.