займ на карту срочно с плохой кредитной историей
28thlistopad

Niesamowite jezioro w Kaukazie

Witam serdecznie,

Od naszej wyprawy na Mera Peak 6476mnpm w maju 2012 roku minęło już sporo czasu. Gdzie to oprócz próby zdobycia tego wysokiego szczytu, wspomagaliśmy grupę Kamila Iwankiewicza w niecodziennym przedsięwzięciu – nurkowania w jeziorze North Chamlang 5270mnpm – które zakończyło się sukcesem.

Od tamtego czasu tematyka nurkowania ekstremalnego, jak i turystycznego stała się mi bardzo bliska. Na razie wyłącznie w teorii, bądź organizowaniu logistyki takich wyjazdów. Lecz może niedługo i w praktyce. Dostał się w moje ręce bardzo ciekawy artykuł o niesamowitym jeziorze w rosyjskim Kaukazie (podziękowania dla Kamila Iwankiewicza).

Jezioro znajduje się na wysokości 800 m.n.p.m., jest długie na 235 metrów oraz głębokie na 243 metry. Jest zwane Blue Lake. Znajduje się w Kabardino – Bałkarii w rejonie Nalczika. Dlatego dla chętnych połączenia nurkowania i wspinaczki, można połączyć wejście na Elbrus w okolicznym Kaukazie z eksploracją tego podwodnego, nieznanego systemu jaskiń.  Poniżej kilka zdjęć nurka z National Geographic – Victora Lyagushkina.

Link do całego artykułu o tym jeziorze i do większego zbioru zdjęć poniżej:

Stunning underwater pictures of Blue Lake

Pozdrawiam,

Marcin Niedziółka

Backpackers Club

 

.