займ на карту срочно с плохой кредитной историей
18thczerwiec

Nowe plemiona odkryte w Amazonii?

Witamy,

Mamy dla Was kilka wieści ze świata, z rejonów gdzie wybieramy się z uczestnikami naszych wypraw np.Nepal, Amazonia.
Kto był w Nepalu wie jakie niskie zarobki mają lokalni ludzie tam. Ale dzięki właśnie turystyce i odwiedzających ich gościom mogą podbudować swój domowy budżet. Praca tragarza jest bardzo ciężka i w porównaniu do trudu ile kosztuje wynagrodzenie nadal  jest nie adekwatne. Pomimo iż turyści płacą większą pensję dla tragarza niż lokalni ludzie, gdy wynajmują swoich rodaków, to nadal są to bardzo małe sumy. Niedawno w Nepalu została podniesiona pensja minimalna dla takich osób do 312 Rupii! To jest jakieś 4 USD za dzień pracy! Za jaki ciężki dzień pracy! Na szczęście turyści płacą dużo więcej. Ale ile z tego idzie bezpośrednio dla tragarza?

EXPLORERS WEB – NEPAL

W ostatnich latach naukowcy natknęli się na osady lokalnej ludności w Amazonii (w części brazylijskiej), o których istnieniu nie wiadomo było. Stało się to z powodu, iż tereny przygraniczne z Peru, były wielokrotnie najeżdżane przez ciężko uzbrojonych gangsterów, którzy spowodowali wyeliminowanie większych ilości strażników granicznych w tej części świata, którzy także między innymi zajmowali się patrolowaniem okolicznych terenów dbając o bezpieczeństwo lokalnej ludności.

AMAZONIA – PLEMIONA

Walka Dawida z Goliatem. Czyli walka ludów Amazonii w Brazylii z rządem oraz projektem budowy tamy Belo Monte.  Bardzo ciekawy dokumentalny film pt:” Damocracy”

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.