займ на карту срочно с плохой кредитной историей
02ndkwiecień

Nowości ze świata gór

Witam serdecznie,

Chciałem się podzielić z Wami kilkoma nowościami ( i też starszymi wydarzeniami) ze świata gór i nie tylko.

Planujecie wejście na Mount Everest bez pomocy lokalnych nepalskich przewodników i tragarzy? Rząd nepalski jest w procesie wprowadzania ustawy narzucającej koniczność posiadania zaplecza lokalnych przewodników, obsługi na każdej wyprawie na Mount Everest. Nie ważne czy to jest wyparawa komercyjna czy nie.
Turyści wtedy musieli by zatrudniać 2 lokalnych przewodników na 2 turystów (ratio 1:1) przy szczytach ośmiotysięcznych. A przy szczytac 7 tysięcznych 1 lokalnego przewodnika na 3 turystów. Zobaczymy czy ten postulat wejdzie w życie.

Jednym z laureatów prestiżowego konkursu Piolet d’or 2014 został Ueli Steck za zdobycie jesienią 2013 południowej ściany Annapurny! Zobaczcie filmi!

Dziś rusza wyprawa PKA na 4 najwyższy szczyt Ziemi Lhotse 8516 m.n.p.m. Trzymamy kciuki – LINK

Także ciekawa oferta na buty Scarpa Phantom 8000 roz. 45. Używane. Z Berlina. Cena 430 USD. Około 1300 PLN! Super cena! – LINK

I całkowicie z innej beczki.
Ciekawa informacja dla osób do 31 roku życia, chcących wyjechać do Australii do pracy. Regulacje mają dotyczyć uczestników Working Holiday Scheme (WHS) w sprawie Programu Zwiedzaj i Pracuj. Cytat: „Porozumienie wejdzie w życie po zakończeniu procedury zatwierdzenia i publikacji w Monitorze Polskim po stronie polskiej i zakończeniu odpowiednich procedur w tym zakresie po stronie australijskiej.” Źródło MPIPS

Na koniec chcieliśmy podzielić się z Wami zdjęciem z wypadu ” na krokusy” naszego bardzo dobrego kolegi Andrzeja Bzówki, który był z nami na trekkingu Trzy Przełęcze i Elbrusie, a za 1.5 miesiąca jedzie do USA. Więcej zdjęć z wypraw Andrzeja pod LINKIEM.

Dolina Chochołowska-Krokusy 2014_ab kopia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.