займ на карту срочно с плохой кредитной историей
16thlistopad

Podsumowanie i galeria z wyprawy Everest Base Camp!

Witam,

W piątek wylądowaliśmy w Polsce po zakończonej wyparwie Everest Base Camp 2015.  Wyprawa bardzo pozytywna, super pogoda, silna grupa! Czego więcej chcieć!

Zawsze zastanawiam się jaka formę podsumowania zastosować czy długie wypociny, opisujące jak super było w Himalajach? …Hmmm – nie bo że super jest w Himalajach to wszyscy wiedzą 🙂

Więc bardziej oprę się na tym co lubię najbardziej: czystych faktach i statystyce:)

Liczba uczestników : 4
Długość trekkingu: 12 dni
Dystans pokonany w ciągu 12 dni: około 145 km
Średnia dzienna: około 12km/dziennie
Łączna wysokość podejść do góry: około 9 km
Wykresy dniowe( w załącznikach) – wykresy nie obejmuja drogi w dół(która przebiegała na innej trasie niż droga do góry) oraz nie obejmują „bocznych odbić” takich jak: wyjście pod Memoriał Bohaterów Południowej Ściany Lhotse 4600 mnpm, spacer do Khumjing 3700 mnpm i Khunde 3800mnpm, wyjście na wzgórze 5220mnpm nad Lobuj 4910mnpm – Wykres 1, Wykres 2, Wykres 3, Wykres 4, Wykres 5, Wykres 6, Wykres 7, Wykres 8, Wykres 9, Wykres 10, Wykres 11

Grupa bardzo silna i ambtina, aż tak – że w drodze w dół było w planach zdobycie przełęczy Kongma La 5550 mnpm jako coś dodatkowego!

Problemy paliwowe w Nepalu nie pokrzyżowały nam planów zwiedzania Doliny Katmandu, mieliśmy okazję uczestniczyć w obchodach święta Dipawali i nowego roku Newarskiego. Cały Thamel podczas Festiwalu był pięknie udekorowany, a pogoda w górach wyśmienita!

Dziękuję uczestnikom Iwonie, Mai, Monice i Romanowi za udział – mam nadzieję, że wasze oczekiwania co do Himalajów się spełniły. Do zobaczenia na nie jednym jeszcze szlaku i górze w Himalajach!

Na koniec zapraszam do oglądania galerii zdjęć z naszej wyprawy na naszej stronie: GALERIA WYPRAWA EVEREST BASE CAMP 2015.

DSC02583

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.