займ на карту срочно с плохой кредитной историей
13thsierpień

Podsumowanie wyprawy Chiny+Tybet (galeria)

Cześć,

Wczoraj wylądowaliśmy w Polsce, tym samym kończąc wyprawę po Chinach i Tybecie. Było intensywnie, wesoło i zjawiskowo. A dokładniej?

W ostatnim wpisie opisywałem jak przebiegała nasza wyprawa po Pekinie, Wielkim Murze Chińskim, Xi’an.

Teraz przyszła kolej na opisanie części tybetańskiej. Program mieliśmy bardzo intensywny, dużo zwiedzania, dużo klasztorów („doktoraty z buddyzmu zrobione”), wiele wysokich przełęczy, ośnieżonych szczytów i pięknych widoków.

W Lhasie odwiedziliśmy klasztory Sera, Drepung oraz świątynie Jokhang i Ramoche. Jedne z najważniejszych świątyń/klasztorów w całym Tybecie. Oczywiście nie mogliśmy pominąć wizyty w Pałacu Potala i Norbulingce.

Po kilka dniach nastał czas wyjazdu z Lhasy w kierunku Everest Base Camp, a po drodze mieliśmy okazję zobaczyć nie mniej ważne atrakcje jak: jezioro Yamdrok Tso; miasteczko Gyantse (klasztor Palcho i stupę Khumbum);  podziwialiśmy ogromny lodowiec Korala; Shigatse z jego klasztorem Tashilunpo, klasztor/fortecę Sakya; klasztor Rongbuk u stóp Everestu; spaliśmy w tent guesthouse pod Everestem; na deser zostawiliśmy sobie wizytę nad jeziorem Namtso.

Należy też pamiętać o wysokich przełęczach, z których mieliśmy okazję podziwiać krajobrazy Tybetu:  Tanggula Pass 5072 mnpm(pociągiem), Kamba La Pass 4794 mnpm(autem), Gyatso La Pass 5220 mnpm (autem), Pang La Pass 5150 mnpm (autem), Laken La Pass 5190 mnpm (autem) i inne niższe.

Super widoki i ogromna ilość zdjęć i wspomnień.

Co poniektórzy po wizycie w Tybecie zrobili sobie ze mną, krótki 2 dniowy program zwiedzania w Chonqging. Na pewno nie żałujemy. Hongya Cave, Ciqikou, świątynia Luohan, Dazu Rock Carvings, to niektóre z ważniejszych miejsc, które odwiedziliśmy w Chonqging.

A gdzie to wszystko się znajduje? Poniżej zobrazowanie na mapie trasy naszej wyprawy.

Pekin

Xi’an

Trasa w Tybecie (zrobiliśmy w 8 dni około 1800 km)

Chonqging

Oraz należy pamiętać o pokonanej przez trasy koleją z Pekinu do Xi’an i dalej do Lhasy (łącznie około 4000 km).

Ciekawi jakie widoki mieliśmy w każdym z tych miejsc?

Poniżej galeria wybranych zdjęć, dzięki uprzejmości uczestników. Zapraszam i miłego oglądania.

GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWA CHINY + TYBET 2017

Zapraszam do udziały w wyprawie do Chin i Tybetu w następnym roku – WYPRAWA CHINY+TYBET 2018.

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.