займ на карту срочно с плохой кредитной историей
10thgrudzień

Podsumowanie wyprawy w Ekwadorze + galeria

Cześć,

Kilka godzin temu wróciliśmy z chłopakami do Polski po zakończonej wyprawie w Ekwadorze. Jakie przygody nas tam spotkały?

Cała wyprawa odbyła się zgodnie z planem bez żadnych niespodzianek (czy to związanych z COVID-19 czy innymi wydarzeniami).

Wszyscy przed wylotem mieliśmy wykonane testy RT-PRC na COVID-19. Wszyscy negatywne wyniki. Liczba dziennych zakażeń w Ekwadorze wacha się pomiędzy 300, a 1000 przypadków dziennie (przy liczbie ludności około 17 milinów). Wszyscy chodzą w maseczkach, dezynfekują ręcę przy wejściu do dowolnego punktu usługowego, a także w wielu miejscach przed wejściem mierzona jest temperatura osoby wchodzącej. Czuliśmy się w tym kraju naprawdę bezpiecznie.

Udało nam się:

  • wejść na Guagua Pichincha 4784 m.n.p.m.
  • na Corazon 4790 m.n.p.m. weszliśmy do 4660 m.n.p.m. (problemy żołądkowe zmusiły do wycofania się)
  • wejść na wierzchołek Iliniza Norte 5125 m.n.p.m.
  • wejść na szczyt Cotopaxi 5897 m.n.p.m.
  • wejść na 6140 m.n.p.m na Chimborazo (6263 m.n.p.m.), gdzie na 6140 m.n.p.m. grupa wycofała się z powodu nasilającego się mrozu, silnego wiatru i wycieńczenia
  • oprócz tego zwiedziliśmy starówkę w Quito, odwiedziliśmy wzgórze ze statuą Virgen del Panecillo, wjechaliśmy gondolą Teleferico na 4000 m.n.p.m. w Quito; byliśmy na targu w Otovalo; odwiedziliśmy Hacienda Guachalá – najstarszą Hacjendę w całym Ekwadorze; byliśmy w Mitad del Mundo oraz Muzeum Intinan i Muzuem Quitsato Sundial; wybraliśmy się na trekking do lasu deszczowego w Mindo; pluskaliśmy się w gorących źródłach w Banos

Pogoda nie zawsze Nas rozpieszczała – ale była dośc przewidywalna: pogodnie do 11-13 w dzień, a potem popołudniu pochmurno i często deszczowo, a wieczorem ponownie się rozpogodzało.

Spotkaliśmy w Ekwadorze, także inną grupę z Polski, która również obrała sobie za cel wspinaczkę na wiele wulkanów w Ekwadorze. Chłopaki jeszcze działają w Ekwadorze i trzymamy za nich kciuki!

W linku poniżej, krótka galeria wybranych zdjęć z naszej ekwadorskiej przygody. Więcej zdjęć postaram się wrzucić pod koniec grudnia 2020.

GALERIA ZDJĘĆ – DACH EKWADORU 2020

A już teraz korzystając z okazji zapraszam na kolejną edycję wyprawy do Ekwadoru w 2021 roku, jak i na inne wyprawy z kalendarza 2021.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.