займ на карту срочно с плохой кредитной историей
05thsierpień

Polecamy film „Highway” o Nepalu

Witamy serdecznie,

1. Film „Highway”.

Polecamy zainteresowanym tematyką Nepalu nowo wyprodukowany film „Highway”. Został on wybrany i wyświetlany na ostatnim 62 Międzynarodowym Festiwalu Filmowy w Berlinie. Są także przypuszczenia, iż zostanie wyświetlony na Festiwalu Filmowym w Toronto.
Film Highway opowiada historię 5 różnych związków, które zostają połączone podczas podróży autobusem ze wschodniego Nepalu do Kathmandu. Każdy z pasażerów musi dostać się w jak najszybszym czasie do Kathmandu, lecz na przeszkodzie stają im wszechobecne strajki drogowe w Nepalu. Film bada najróżniejszego rodzaju strajki, z którymi wielu Nepalczyków musi codziennie walczyć.
Polecamy Wam Trailer filmu dostępny na Youtube

2. Aktualna sytuacja pozwoleń na wjazd do Tybetu lipiec 2012
W dzisiejszych dniach dostanie pozwolenia na wjazd do Tybetu jest cięższe niż wcześniej, lecz nadal możliwe. Oto warunki jakie trzeba spełniać.

1)Do wystawienia i ubiegania się o pozwolenia na wjazd do Tybetu, agencja turystyczna w Chinach potrzebuje minimum 10-15 dni.
2)Dobrą wiadomością dla nas jest na pewno, że możemy się teraz starać o wystawienie pozwolenia z wyprzedzeniem, czyli np. na miesiące września, października, listopada. Jeśli mamy wszystkie wymagania spełnione dostaniemy takie pozwolenie.
3)Do ubiegania się o wjazd do Tybetu potrzebna jest grupa minimum 5 osób tej samej narodowości z paszportami z tego samego kraju.
4)Potrzebny jest depozyt około 500USD na osobę, nie mniejszy jednak niż 2500USD na całą grupę.
5)Depozyt musi zostać wysłany do agencji turystycznej w Chinach w USD oraz z konta zagranicznego, nie chińskiego.

3. Monsun utrudnia krajowe loty w Nepalu.

Loty krajowe w całym Nepalu są zakłócane przez bardzo złe warunki pogodowe. Powołując się na Lotnisko w Kathmandu więcej niż połowa lotów do różnych destynacji w odległych terenach górskich jest anulowana każdego dnia, z powodu złej pogody, ciągłych opadów i mgły.
Głównie loty do Lukli, Phaplu, Syangboche, Lamidanda, Tumlingtar oraz inne lotniska w górach na wschodzie kraju, mają bardzo duże problemy z pogodą.
Również loty do Humli, Jumli, Dolpy, Mugu na zachodzie kraju musiały zostać odwołane przez silne deszcze monsunowe.
Jeśli ktoś wybiera się do jednego z powyższych miejsc w najbliższym czasie, nie weźmie zapas kilku dni na konieczność oczekiwania na samolot.

Pozdrawiamy,

Backpackers Club

.