займ на карту срочно с плохой кредитной историей
28thpaździernik

Powróciliśmy z Himalajów..i jutro znów tam wracamy!

Witam serdecznie,

W piątek w południe wróciłem z Nepalu, z Himalajów z grupą uczesnitków z zaprzyjaźnionego biura „Gaudeamus”, które również Wam z całego serca polecam. Grupa bardzo silna, młoda ciałem i duchem. Udało nam się przejść wszystkie trzy przełęcze rejonu Khumbu: Renjo La(5340mnpm), Cho La(5360mnpm), Kongma La(5550mnpm). Dodatkowo zahaczając o takie ciekawe miejsca jak South Cho Oyu Base Camp(5100mnpm), Gokyo Ri(5360mnpm), Kalapathar(5600mnpm), Everest Base Camp(5320mnpm) – spotykając się tutaj z Polską wyprawą pod kierownictwem Pana Artura Hajzera, na Lhotse; Chokhung Ri(5550mnpm).

Pogoda nam dopisywała, a humory jeszcze bardziej dopisywały. Samoloty w Lukli latały na czas, a Kathmandu przywitało Nas Festiwalem Dashain. Grupa wspaniała, wyrozumiała z poczuciem humoru, sama przyjemność pracowanie z takimi ludźmi – i takich właśnie pozytywnych ludzi, jak ja miałem w grupie, życzę wszystkim, żeby spotykali na szlakach.

Lecz jutro już wyjeżdżamy na kolejną wyprawę do Nepalu. Również będziemy przechodzić śladami pierwszej grupy, bo celem naszym będą Trzy Przełęcze Khumbu. Lecz wisienką na torcie ma być zdobycie szczytu Island Peak 6189mnpm w Dolinie Imja. Trzymajcie za nas kciuki i planujecie odwiedzenie Nepalu na wiosnę 2013:)

Poniżej kilka zdjęć autorstwa uczestnika Grzegorza z ostatniej wyprawy Trzy Przełęcze Khumbu:

.