займ на карту срочно с плохой кредитной историей
03rdkwiecień

Przegląd filmów podróżniczych

Witam serdecznie,

Przeglądając sieć natknąłem się dziś na kilka bardzo ciekawych propozycji filmów dokumentalnych. Chcecie pogłębić swoją wiedzę na temat podróżowania, miejsc które odwiedzacie oraz przyrody? Polecam Wam poświęcić 1-2 godziny na obejrzenie poniższych propozycji.

Także smutna wiadomość dochodzi z Himalajów. Na trekkingu dookoła Annapurny grupy izraelskich turystów, ich przewodnik dostał poważnych objawów choroby wysokościowej. Nie zdołano go już uratować. Zmarł. Miało to miejsce jeszcze przed przekroczeniem przełęczy Thorong La 5416 m.n.p.m. Pamiętajmy, że nasi Nepalscy przyjaciele to nie są supermeni i niezniszczalni ludzie. Tak samo, jak nie bardziej, są podatni na zagrożenia w górach, bo często nie mają takiego sprzętu, jak my i pracują zdecydowanie ciężej.

„Damocracy” jest filmem dokumentalny z bardzo silnym przekazem demaskującym mit ogromnych tam wodnych, jako źródeł „czystej energii”. Warty obejrzenia.

Bardzo ciekawy film dokumentalny na temat światowej internetowej społeczności COUCHSURFING! Polecamy ten rodzaj podróżowania każdemu! Warto obejrzeć.

Góry ciągną, ale równie mocno, jak nie bardziej ciągnie do zwierząt, poznawania ich jeszcze bardziej i podglądania ich codziennego życia. Nie mogę się doczekać jak ten film trafi do Polski.

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.