займ на карту срочно с плохой кредитной историей
25thsierpień

Rolwaling i informacje z Nepalu

Witam serdecznie,

W Lukli od 6 dni nie latają samoloty z powodu złej pogody. Ponad 150 zagranicznych turystów „utknęło” w Lukli. Nie koniecznie utknęło, bo jest opcja powrotu helikopterem z okolicznego Surke, jest opcja powrotu jeepem z oddalonego o 2.5 dnia drogi Salleri, czy położonego w okolicach Salleri lotniska w Phaplu.
Loty nie odbywają się ze względu na słabą widoczność, grubą warstwę mgły oraz obfite opady deszczu. Zaskoczenie? Nie – jest tak co roku latem, ze względu na występującą w tym momencie tam porę deszczową.
Oprócz turystów około 100 Nepalczyków czeka na wznowienie lotów do Katmandu.
W tym momencie 4 linie wykonują loty do Lukli: Tara Airlines, Sita Airlines, Nepal Airlines i Simrik Airlines.

7 faktów dotyczących rejonu Rolwaling
1. Rolwaling jest doliną ciągnącą się ze wschodu na zachód poniżej szczytu Gauri Shankar (7134 m.n.p.m.) położonego blisko granicy z Tybetem. W tym rejonie odwiedzający oprócz widoków na Gauri Shankar mają okazję zobaczyć/zdobyć takie góry jak Pachermo Peak(6187 m.n.p.m.) oraz Ramdung (5925 m.n.p.m.).
2. Rejon ten pozostaje nadal bardzo dziki i rzadko odwiedzany. Z tego rejonu wywodzą się także legendarne opowieści o człowieku śniegu Yeti. To właśnie na zboczach Pachermo Peak , słynny brytyjski himalaista, Eric Shipton, po raz pierwszy sfotografował ślady Yeti w 1951 roku.
3. Trekersi także będą mieli okazję podziwiać piękno jeziora Tsho Rolpa. Największego lodowcowego jeziora w Nepalu, gdzie dalej po kilku dniach trekersi odwiedzą słynny rejon Khumbu w Himalajach.
4. Przez to że trasa przebiega blisko granicy z Tybetem, nie raz jest szansa spotkać naleciałości tybetańskiej kultury w tym rejonie.
5. Teren ten zamieszkały jest głównie przez ludność buddyjską, ale także możemy tutaj spotkać Tamangów, Szerpów i innych.
6. Trekking ten daje możliwość zdobycia okolicznego sześciotysięcznika na drodze przez przełęcz Tashi Lapcha – szczyt Pachermo Peak (6187 m.n.p.m.)
7. Trek ten jest wymagającym trekkingiem, potrzebne jest tu zaplecze logistyczne namiotów, gazy, lin oraz pomocy nepalskiej.

Jeżeli ktoś poszukuje koordynat GPS trasy w tym rejonie można je ściągnąć tutaj – LINK.

A poniżej widok na dolinę Rolwaling z Google Earth

rolwaling-valley-google-earth

 

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

 

.