займ на карту срочно с плохой кредитной историей
27thwrzesień

Śmigłowiec Air Dynasty rozbił się w Lukli

Witam serdecznie,

Dwie osoby, które doznały poważnych obrażeń, w momencie rozbicia się śmigłowca linii Air Dynasty na lotnisku w Lukli, zostały przetransportowane do Kathmandu.
Helikopter stanął w ogniu po tym jak uderzył w ogrodzenie z drutu podczas startu z lotniska.
Na pokładzie helikoptera znajdowało się 5 pasażerów. Do zdarzenia doszło wczoraj 7:28 rano, czasu nepalskiego.

Od 16 czerwca 2013 roku podatek lotniskowy na loty krajowe jest już wliczony w cenę biletu. Co to nam daje? Oszczędności finansowych żadnych, ale zaoszczędza czas, który byśmy musieli poświęcić na lotnisku w Kathmandu. Gdyż zawsze przed odprawą check in na lot krajowy, było trzeba pójść do okienka banku w hali lotniska i dokonać tam opłaty za podatek. Teraz już tego nie musimy robić.
Zasada ta dotyczy na razie lotów wylatujących z Kathmandu. Czyli np. na locie powrotnym Lukla – Kathmandu, w chwili obecnej nadal trzeba będzie dokonywać takiej opłaty oddzielnie. Lecz do początku następnego roku ta zasada ma obowiązywać na każdym lotnisku w Nepalu.
Kwoty podatków lotniskowych różnią się na każdym lotnisku. Np najtańsze podatki w kraju mają lotniska Simikot, Humla i Rara bo 16 groszy! Może, któreś polskie lotnisko weźmie z nich przykład?

Strajki w Nepalu stają się wręcz częścią kultury nepalskiej, i znakiem rozpoznawalnym kraju. Co chwilę czy to ugrupowania studenckie, czy partie polityczne wychodzą na ulicę i całe miasto staje.
Od września 2012 do sierpnia 2013 w Nepalu łącznie naliczono 57 dni strajków. Co wtedy się dzieje? Nie działa transport publiczny, sklepy są pozamykane itp. Czyli z 12 miesięcy, prawie pełne 2 miesiące nie funkcjonowały podstawowe usługi!
Z tych wszystkich strajków 45% miało miejsce z powodów politycznych,22% z powodów czyjejś śmierci albo wypadków. A 33% z innych powodów, takich jak konflikty religijne, problemy społeczne.
Można powiedzieć, że my w Polsce to jednak mało strajkujemy.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.