займ на карту срочно с плохой кредитной историей
09thsierpień

Świat górski – nowości i ciekawostki

Witam,

Co się ostatnio wydarzyło w górach na świecie i na jakie ciekawe artykuły, filmy udało nam się natknąć w sieci? Więcej poniżej.

Kilian Jornet – rekordy szybkościowe na Denali, Aconcagule (już pobity), Kilimanjaro. Jesienią 2016 ma zamiar spróbować swoich sił na Evereście. Ciekawy wywiad z ultramaratończykiem poniżej. – WYWIAD

Stephan Siergrist – Rekordów i wyczynów ciąg dalszy. Tym razem na Kilimanjaro. Rekord świata w highlinie – czego to ludzie w górach nie zrobią.. – ARTYKUŁ

Drony coraz częściej są widoczne w Himalajach i KarakorumCudowne widoki z okolic K2! Koniecznie obejrzyjcie!


W Nepalu monsun w pełni. A jeśli monsun to chmury i deszcz. A jeśli chmury i deszcz to słabe warunki do lotów i większe prawdopodobieństwo wypadków. I na nieszczęście kilka takich w ostatnich tygodniach się wydarzyło. Lot Makalu Air lecący z Surkhet do Simikot rozbił się w rejonie Humli. Na szczęście wszyscy przeżyli – brawo dla pilotów. Link do artykułu TUTAJ.

Kilka dni później kolejny wypadek tym razem śmigłowca linii Fishtail lecącego z okolic Gorkhi do Kathmandu. Tym razem nikt nie ocalał – link do artykułu po polsku TUTAJ.

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.