займ на карту срочно с плохой кредитной историей
06thsierpień

Tanie loty do Kathmandu z Pragi

Cześć,

Często dużą częścią kosztów wyprawy jest bilet lotniczy. Z Pragi od grudnia 2018 zacznie latać Air Arabia, dzięki której tanio uda nam się dolecieć do Nepalu.

Air Arabia – linia lotnicza, która już bardzo długi okres czasu istnieje na rynku lotniczym. Miałem okazję już nią lecieć do Katmandu w 2008 roku ze Stambułu. Od grudnia 2018 zacznie latać na trasie Praga – Sharjah, dzięki czemu na jednej rezerwacji jesteśmy w stanie zakupić bilet tym przewoźnikiem do Nepalu.

W tym momencie w sprzedaży są bilety do końca marca 2019, czyli osoby planujące na trekkingi wspinaczki wczesną wiosną w Himalajach polecam skorzystać z tego połączenia.

Najtańsze bilety zaczynają się od około 1935 PLN/osoba z bagażem rejestrowanym 20 kg plus bagaż podręczny. Posiłki na pokładzie są płatne. Tylko jedna przesiadka, właśnie w Sharjah, nie długa. Loty na jednej rezerwacji, czyli w razie opóźnień, anulacji lotów, linia opiekuje się pasażerem.

Jest to bardzo ciekawa opcja dla mieszkańców południowej Polski gdzie dojazd do Pragi autem/pociągiem/autobusem jest niewiele dłuższy niż do Warszawy. 

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.