займ на карту срочно с плохой кредитной историей
25thstyczeń

Welcome to the Jungle!

Witamy serdecznie,

Wyprawa do Ekwadoru z naszym klubem w lutym 2013, zbliża się wielkimi krokami. Poniżej chcemy Wam zaprezentować kilka bardzo ciekawych filmów dokumentalnych na temat Amazonii, dżungli, Indian oraz walki o „nasze” wiecznie zielone lasy deszczowe.

„Walka o Amazonię”

Składa się z trzech części. Pierwsza część opowiada o najmłodszym dyrektorze parku narodowego. Która to Pani wypowiada wojnę gangom narkotykowym, mafii oraz nielegalnym połowom ryb zagrażającym Amazonii. Druga część ” Justice Boat” opowiada o kobiecie Judge Seuli Pini, która opiekuje się i pomaga lokalnej ludności w takich kwestiach, jak opieka zdrowotna, system sądownictwa, opieka socjalna. Trzecia część natomiast „Indianie Internetu” opowiada o walce lokalnego plemienia Indian z mafią nielegalnych budowlańców, którzy to Indianie walczą z istniejącym tam problemem dzięki internetowi!

IMAX AMAZONIA

Także, gdy już skończycie oglądać problemy z jakimi spotykają się lokalni Indianie w Amazonii, polecamy Wam obejrzeć reportaż wyprodukowany przez IMAX na temat niesamowitego piękna, cudu jakim jest Amazonia. Nie bez powodu została określona w tamtym roku jako jeden z 7 Naturalnych Cudów Świata! Według naszej subiektywnej oceny jest pierwsza na tej liście, zostawiając inne „cuda” daleko w tyle.

BELO MONTE: ANNOUCMENT OF WAR

Jest to niezależny projekt, który został sfilmowany na przestrzeni trzech wypraw do rejonu rzeki Xingu. Zawiera bardzo ciekawe fakty na temat najbardziej kontrowersyjnego projektu w historii Brazylii. W filmie obejrzymy i posłuchamy wywiadów z głównymi osobami zamieszanymi w ten projekt, jak i z głównymi osobami dotkniętymi przez budowę tamy. Warto wiedzieć co się wydarzyło na rzece Xingu…

A to zdjęcie już kilka tygodni temu obiegło cały świat…

raoni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam,

Marcin Niedziółka

Backpackers Club

.