займ на карту срочно с плохой кредитной историей
25thwrzesień

Wiadomości turystyczne ze świata

Cześć,

Świat coraz bardziej się otwiera na turystykę międzynarodową. A w poniższym poście znajdziecie kilka ciekawych informacji z Nepalu, Kolumbii i Rosji.

Nepalskie linie lotnicze Sita Air kilka dni temu wznowiły po wielu latach połączenie Katmandu – Suketar (miejsce startu trekkingu do baz Kangchenjungi). Niektóre linie nepalskie wymagają od pasażerów wylatujących z Katmandu (ale nie wracających do KTM) testu RT-PCR na COVID-19 wykonanego w KTM na max 72 godz przed odlotem (kosz takiego testu w Katmandu to około 40 USD/osoba). Na tym szczególnym locie z dziesięciu pasażerów, którzy poddali się testowi, 4 osoby dostały wynik pozytywny testu i nie mogły polecieć do Suketar. W ten sposób linie lotnicze w Nepalu chcą chronić górskie (i nie tylko) tereny (obywateli) kraju, które to osoby w bliskiej odległości nie mają dostępu do profesjonalnej opieki medycznej. – LINK

Wczoraj opublikowałem post z informacją o nowy programie wyprawy do Kolumbii w styczniu 2021. Jednym z celów wyjazdu jest wulkan Nevado del Tolima 5215 m.n.p.m. . Nazwa pewnie niewielu osobom cokolwiek mówiąca, dlatego postanowiłem pokazać „kolegę” z widoku drona. Miłego oglądania i zapraszam do Kolumbii.

Wspinaczka na Elbrus… co ten człowiek zrobił jest niesamowite. Wielki szacunek i brawa!

Samorząd rejonu Khumbu (Khumbu Pasanglamu Village Municipality) wydał rozporządzenie wymagające okazania negatywnego testu RT-PCR na COVID-19 przez wszystkich pasażerów linii lotniczych, linii helikopterowych lecących do Lukli. Test ten musiałby być wykonany maksymalnie 72 godziny przed odlotem lotu do Lukli.
Ma to na celu ochornę rejonu Khumbu, który po dzisiejszy dzień nie miał żadnego przypadku koronawirusa. Hmm… ciekawe, jak będą kontrolować osoby, którę będą szły pieszo od Phaplu czy Karikholi… – LINK

Liczba samobójstw podczas wielomiesięcznego lockdownu w Nepalu wzrosła o 1/3 … ludzie w Nepalu mają dość – LINK

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.