займ на карту срочно с плохой кредитной историей
30thwrzesień

Wiele informacji i filmów z Himalajów

Witam,

Sezon trekkingowo – wspinaczkowy w Himalajach ruszył, już pełną parą. Codziennie wrzucamy zajawki związane z Himalajami, i nie tylko, na nasz profil na facebooku. Kto nie miał okazji tam zaglądać (do czego serdecznie zachęcam) to poniżej zestaw informacji, aktualności, zajawek na temat Himalajów, Nepalu.

1.Już coraz bliżej naszej wyprawy na Pachermo (Pharchamo, Parchermo) do Nepalu. Natknęliśmy się w sieci na fajny filmik z ataku szczytowego. Co za widoki!

2. A po Rolwaling’u / Pachermo przyjdzie czas na Mera Peak 6461 mnpm. Już nie możemy się doczekać!

3. Bardzo interesujący film pokazujący trasę Trzech Przełęczy Khumbu! Brawo dla autora – ciekawa zajawka dla tych co chcą się tam wybrać.

4. [DOOKOŁA MANASLU] 5 osób, w tym 2 Hiszpanów, zginęło w osuwisku w rejonie trasy trekkingu dookoła Manaslu, a dokładnie pomiędzy Macchakholą, a Jagatem – Link do artykułu(po ang.)

5. Mustang w Nepalu… Nigdy nie byłem… Może czas to zmienić?

6. Dziś – już około 30 wspinaczy weszło na szczyt Manaslu 8163m (do godz.9:00 nepalskiego czasu). Ponad 50 alpinistów jest jeszcze w drodze na szczyt. Niezły tłok tam mają – Link do artykułu (po ang.)

7. Także na Cho Oyu 8201 mnpm b.dobra pogoda – pierwsze wejścia na szczyt w tym sezonie jesiennym. Ponad 20 wspinaczy stanęło dziś na wierzchołu, a jeszcze więcej jest w drodze na szczyt – Link do artykułu (po ang.)

8. Wyścig dookoła Manaslu – 5 listopada 2016 rozpoczyna się kolejna edycja biegu dookoła Manaslu „Manaslu Mountain Trail 2016” – około 197 km w 7 dni, przebiegając(przechodząc) przez wysoką przełęcz Larkye La ok.5100mnpm. Nadal można się zapisać 🙂 – link do strony tego biegu (strona w języku ang.)

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.