займ на карту срочно с плохой кредитной историей
24thluty

Wieści turystyczne z Nepalu i Ameryki Południowej

Cześć,

Co takiego ciekawego ostatnio się wydarzały w Nepalu, Amazonii i na Aconcagule? Piszemy o tych kierunkach, bo sami tam jeździmy. Zapraszam do lektury.

[Aconcagua] W styczniu 2019 schodząc z Plaza Argentina do końca doliny Punta Vacas, w Pampa Lenas spotkaliśmy kobietę Kristie Ennis, która kilka dni temu weszła na szczyt Aconcagui. Co w tym specjalnego? 6 lat temu straciła nogę podczas katastrofy śmigłowca w Afganistanie. Na Aconcaguę wchodzili, już mężczyźni z amputowanymi nogami. Ale Kristie jest pierwszą kobietą, która tego dokonała. Teraz w kwietniu 2019 czeka na nią Everest.

Już coraz bliżej otwarcia regionu Pico da Neblina(Yaripo). Gdy tylko będzie zielone światło, będziemy na pewno jedną z pierwszych grup, które się wybiorą w ten cudowny region.
Amazonia w tym rejonie to nie dzikie zwierzęta, ale niesamowita różnorodność flory!

[NEPAL-Loty do LUKLI] Ważna informacja dla osób wybierających się w rejon Khumbu wiosną 2019! Tak jak wspominałem pod koniec 2019 roku, wszystkie loty do/z Lukli pomiędzy 01.04.2019, a 30.06.2019 będą się odbywać z lotniska Ramechhap(4 godz jazdy od KTM).

To tak to kiedyś wyglądało. To tak wyglądają góry dookoła Doliny Kathmandu. Teraz z tym zapyleniem i smogiem, rzadko można je ujrzeć.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.