займ на карту срочно с плохой кредитной историей
08thkwiecień

Wiosna na ośmitysięcznikach. Co się wydarzy?

Cześć,

Dawno nie pisałem, co tam w trawie piszczy, a dokładniej w wysokich Himalajach. Poniżej, krótka zajawka co się będzie działo w górach wysokich Nepalu tej wiosny.

Projekt: „The Line”

Amerykański alpinista Cory Richards z ekwadorskim wspinaczem Estebanem Meną, mają za cel zdobycie Everestu nową drogą. Chcą spróbować nowej drogi idącej bezpośrednio z ABC po północnej stronie Everestu.

Nepalski Sherpa, Kami Rita Sherpa, który wszedł na Everest 22 razy (SIC!) ma na celu zdobycie Everestu po raz 23 w tym roku.

Projekt: The Dream of Everest

Cztery arabskie kobiety, Joyce Azzam i Nelly Attar z Libanu, Mona Shahab z Arabii Saudyjskiej i Nadhirah Alharthy z Omanu zamierzają wejść na Everest.

Projekt: 14/7 Project Possible

Nirmal Purja w swoim ambitnym projekcie, którego celem jest zdobycie wszystkich 14 ośmiotysięczników w ciągu 7 miesięcy. Rozpocznie swój projekt z Everestem. Jak poszukacie w sieci, nie jest to gość porywający się z motyką na słońce…

Project: Two Widow Expedition

Nima Doma Sherpa i Furdiki Sherpa, chcą zdobyć Everest, aby zakończyć niedokończoną wspinaczkę zmarłych mężów. W 2013 r. mąż Furdiki zmarł podczas zakładania lin na Evereście. W następnym roku lawina w pobliżu EBC odebrała życie mężowi Nimy Doma Sherpy.

Tą Panią spotkaliśmy na Aconcagule w styczniu 2019. Jej kariera wspinaczkowa dopiero nabiera tempa! Na początku lutego Aconcagua, a teraz „za chwilę” Everest! Kirstie Ennis, dawna amerykańska żółnierka korpusu piechoty morskiej, która straciła nogę z powodu rozbicia helikoptera w Afganistanie w 2012 roku, chce zdobyć Everest. Kibicuję jej, jak nikomu innemu w tym roku.

Makalu:

Muhammad Ali Sadpara, chce zdobyć Makalu jako członek zespołu zakładającego liny w Seven Summit Treks.

Annapurna:

Projekt: Ekspedycja Black Yak Annapurna 2019

Adam Bielecki z Felixem Bergem, będą walczyć na Annapurnie. W planach próba zdobycia Annapurny nową trasą na NW Face.

Lhotse:

Południowokoreański alpinista, Hong Sung Taek, po raz szósty będzie walczył z południową ścianą Lhotse. Jego zespół składa się z 11 alpinistów. Ostatnim razem, jesienią 2017 r., udało mu się osiągnąć 8300 m, tą drogą.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.