займ на карту срочно с плохой кредитной историей
19thczerwiec

Zdjęcia NASA Nepalu

Rosną ceny diesla i nfaty w Nepalu

Nepal Oil Corporation, państwowa korporacja, monopolista, ogłosił podwyżke cen nafty i diesla o 4Rs. Nowe ceny wchodzę w życie z dniem dzisiejszym.

Z tymi podwyżkami ceny diesla oraz nafty wynoszą 93Rs za litr. Ceny benzyny, gazu oraz paliwa lotniczego jak na razie zostają takie same. NOC ogłosił podwyżkę cen pomimo faktu szerokiego protestu przeciwko częstym podwyżkom cen w tym sektorze.

 

Podwyżki cen międzynarodowych połączeń lotniczych do Nepalu

Spowodowane rosnącymi cenami paliw oraz dużym popytem, międzynarodowe linie lotnicze latające do Nepalu podniosły znacznie ceny biletów do Katmandu. Jak donoszą agenci turystyczni, zagraniczni operatorzy obsługujące takie miejsca jak Bliski Wschód, Malezja oraz miasta Indyjskie, podniesli ceny połączeń lotniczych z powodu wmożonego ruchu indyjskich urlupowiczów, nepalskich imigrantów pracujących za granicą. A dla przykładu ceny na innych połączeniach lotniczych nie zmieniły się.

Ceny biletów w jedną stronę na trasie Delhi – Katmandu wzrosły ponad dwukrotnie z okolic 6,000-7,000Rs (około 1.5 miesiąca temu) do około 13-14,000Rs w tym momencie. Biura turystyczne oznajmiły, iż indyjskie linie lotnicze w miesiącu maju nie miały nawet jednego miejsca wolnego na pokładzie swoich samolotów. Na miesiące czerwiec, lipiec powoli już brakuje miejsc. Podobnie ceny połączeń wzrosły na trasie Katmandu – Mumbai.

Maj – lipiec jest uznany za główny sezon turystyczny, gdzie duża liczna turystów indyjskich odwiedza Nepal uciekając z upałów indyjskich nizin.

Według ocen niektórych specjalistów ceny ponownie wrócą do normy jak sezon wakacji indyjskich będzie dobiegał do końca.

 

Nepal Airlines wstrzymuje loty do Delhi do października 2012

Narodowy przewoźnik Nepal Airlines, który wstrzymał loty do Delhi na okres prawie 7 miesięcy, wydłuża zawieszenie tej trasy o kolejne 5 miesięcy.

Nepal Airlines nie planuje latać na tej trasie, przynajmniej do ostatniego tygodnia października 2012.

Narodowy przewoźnik ma tylko dwa samoloty latające na trasach międzynarodowych, a są one bardzo zajęte na trasach do popularnych destynacji migracji Nepalczyków – Doha, Dubaj, Malezja, Hong Kong.

NASA

Na deser chcielibyśmy Wam polecić bardzo ciekawą stronę. Strona internetowa NASA z ogólnodostępnymi zdjęciami całego świata, w tym również trekingowych, wspinaczkowych terenów np. w Himalajach.

I tak możemy przyjżeć się z bardzo bliska zdjęciom ścian Everestu czy innych szczytów.

Zapraszamy go oglądania. Więcej na stronie http://eol.jsc.nasa.gov/.

Poniżej kilka przykładów. Na pierwszym zdjęciu Western CWM Everest, Nepal. Drugie zdjęcie – to gdzie jest Everest:)?

 

Pozdrawiamy,

Backpackers Club

.