займ на карту срочно с плохой кредитной историей
29thListopad

Pytania organizacyjne

Czy jest dopuszczalna większa liczba uczestników niż określona jako „maksymalna” w programie?

Tylko jeśli wyrażą na to zgodę zapisani uczestnicy oraz nie ma ograniczeń ze strony logistycznej organizacji imprezy. Dodatkowe informacje podczas kontaktu z Klubem.

Czy wpłaty na wyprawę można rozłożyć na raty?

Tak jak najbardziej, podczas zapisywania, każdy uczestnik podpisuje umowę, w której są określone terminy wpłat, różnych dla każdego indywidualnego programu.

Czy terminy wypraw są sztywne?

Jeśli nie ma sygnałów od uczestników, chcących przesunąć termin imprezy(jeszcze przed zakupem biletów lotniczych), termin pozostaje zgodnie z zapisem na stronie programu. Przy wyrażeniu zgody przez wszystkich uczestników programu, jest możliwa elastyczność terminowa dopasowana wedle życzeń uczestników. Nowy termin musi zostać pozytywnie zatwierdzony, również przez Biuro.

Czy jest możliwość skrócenia/rozszerzenia programu?

Tak jak najbardziej, dopuszczamy możliwość modyfikacji programu „pod wszystkich uczestników”, jeśli wyrażą taką wolę(wydłużenia, bądź zrezygnowania z wybranych punktów imprezy). Bądź pod indywidualne osoby. Np. jeśli ktoś musi wcześniej wylecieć do Polski, bądź chce przebyć z grupą tylko część wyprawy. W takich sytuacjach koszta wyprawy będą adekwatnie korygowane.

Czy muszę brać udział we wszystkich atrakcjach, punktach programu?

Oczywiście, że nie. Jeśli ktoś chciałby zrezygnować np. wizyty na Statułę Wolności podczas wyjazdu USA: Road Trip, musi to zgłosić podczas zapisu na imprezę! Kosztorys zostanie wtedy odpowiednio zmodyfikowany.

Chciałbym pojechać na wyprawę ale jest dla mnie za kosztowna. Co zrobić?

Skontaktować się z Klubem i wyjaśnić sytuację. W takich sytuacjach jesteśmy elastyczni. Uczestnik może zrezygnować z wstępów do niektórych atrakcji, zmniejszając w ten sposób koszta. Może zażyczyć sobie opcję z własnym wyżywieniem, wtedy wyżywienie jest w doli uczestnika (może część prowiantu z kraju zabrać, bądź stołować się w tańszych miejscach-fast foody, stragany uliczne itp.) Najlepiej skontaktować się z Klubem i razem znajdziemy rozwiązanie.

Kiedy jest ostateczny termin zapisów?

Na wyprawy trampingowe najlepiej zapisywać się od 1 roku do 5 miesięcy przed imprezą. Wiadomo są to duże koszta, dlatego też takie wyjazdy planujemy z dużym wyprzedzeniem. Także kwestie urlopowe są tutaj bardzo istotne. Także musimy się liczyć z tym, iż nasz Klub prowadzi bardzo kameralne grupy 5-10 osobowe wyprawy, więc także liczba wolnych miejsc może szybko się wyczerpać.

Jaka jest minimalna liczba uczestników, żeby wyprawa została zrealizowana?

Cena każdej wyprawy jest kalkulowana na bazie „minimalnej liczby uczestników” podanej w każdym programie. Jeśli w momencie podjęcia decyzji o realizacji wyprawy(jest to decyzja o zakupie biletów lotniczych) jest mniejsza liczba uczestników, niż podczas kalkulacji imprezy, po konsultacji z zapisanymi uczestnikami, zostaje podjęta decyzja co do wykonania wyprawy i jej kosztorysu. Minimalna liczba uczestników, jest także wymaganą liczbą uczestników do nie modyfikacji kosztorysu.

Co jeśli jest 2 klientów zapisanych na Mera Peak, a innych 3 na Island Peak?

Po konsultacji z klientami jest możliwość zaproponowania integracji całej 5 w/w uczestników na jednej uzgodnionej/zaakceptowanej wyprawie. Także współpracujemy z innymi biurami oferującymi podobne kierunki, dlatego też fuzje łączenia z innymi organizatorami w takich sytuacjach są dopuszczalne.

Mogę dostać 3 tygodnie urlopu w pracy, ale program trwa 23 dni co zrobić?

Tak jak wspomniane wcześniej, skontaktować się z nami. Jeśli będzie możliwość, i zgoda pozostałych uczestników, na przesunięcie programu, żeby „zahaczał” o jakieś święto, da nam to dodatkowe wolne dni na realizację imprezy. Także jak wspomniane wyżej, możliwa jest modyfikacja programu na życzenie wszystkich uczestników, bądź na życzenie uczestnika, przy zgodzie pozostałych członków wyprawy.

Jaki ekwipunek zabrać ze sobą na konkretną wyprawę?

Listę sugerowanych rzeczy do zabrania na czas trwania imprezy, każdy uczestnik dostanie podczas zapisów.

Do kiedy po zapisie i wpłaceniu zaliczki mogę zrezygnować z udziału w wyprawie klubowej?

Wszystkie kwestie co do rezygnacji, są opisane w umowie, każdej poszczególnej wyprawy, które uczestnik dostanie do wglądu i podpisania w momencie chęci zapisu. Każda wyprawa ma inny termin dopuszczalnej bez kosztowej rezygnacji.

Jak się można spotkać z przedstawicielami Klubu?

Będą organizowane przed wyjazdowe spotkania dla osób zainteresowanych poszczególnymi wyprawami. Informacje o miejscu i czasie będą ukazywać się na naszej stronie internetowej. Także, bierzemy udział w wielu festiwalach i prelekcjach podróżniczych, gdzie można przyjść, posłuchać opowieści, jak i porozmawiać o przyszłych wyjazdach. Także informacje o najbliższych wystąpieniach będą zamieszczone na stronie internetowej.

LINKI DO WPISÓW Z INFORMACJAMI:

Darmowe wycieczki przy długich tranzytach na lotniskach – LINK

Linki do stron, for internetowych podróżniczych – LINK

7 wskazówek do przetrwania w wysokich górach – LINK

.