займ на карту срочно с плохой кредитной историей
22thgrudzień

Wyprawy w 2016 i bilety lotnicze

Witam serdecznie,

W poniższym wpisie chciałem Wam przybliżyć wyprawy, które na chwilę obecną cieszą się zainteresowaniem z Waszej strony na rok 2016. 

Oczywiście kilka innych wypraw jak Nowa Zelandia x 2 oraz Indie, nie mają już wolnych miejsc. A także inne wyprawy w kalendarzu 2016 mogą ruszyć jeśli zbierze się minimalna wymagana liczba uczestników, najczęściej – 3 osoby, czyli nie dużo. Dlatego też, jeśli interesują Was kierunki inne niż z tych poniżej wymienionych – pytajcie.

Jeżeli macie ochotę dołączyć do grupy zainteresowanych, którąkolwiek z wypraw z kalendarza 2016, dajcie znać, żebym mógł Was informować o przebiegu zapisów, zainteresowanych i wszelkich informacjach związanych z danym kierunkiem.

Wszystkie wyprawy, podane terminy są orientacyjnymi i mogą być przesunięte o +/- 3 dni – przy nadal zachowaniu długości pobytu na miejscu – wszystko jest uzależnione cenami biletów lotniczych, które to staram się wyszukiwać jak najtańsze dla Was.

Większość wypraw prowadzę ja, chyba że potwierdziły się dwie wyprawy w tym samym okresie (np Nepal), wtedy na drugą ruszą mój zaprzyjaźniony prowadzący, współpracujący ze mną.

Wiele przykładowych połączeń do Nepalu w prezentowanych przykładach, będzie linią Turkish Airlines, która corocznie zostaje wybierana najlepszą linią europejską przez międzynarodową organizację SkyTrax. Przesiadkę w Stambule na powrocie, wykorzystamy do odwiedzenia tego niesamowitego miasta!

Trekking do baz Kangchenjungi, NepalTermin: 01.04 – 27.04.2016 . Jeden z najbardziej dzikich trekkingów w rejonie Himalajów. Najrzadziej odwiedzany przez turystów. Jak byli tam niedawno nasi znajomi Bartek i Asia idący (nadal) Wielkim Szlakiem Himalajskim – mówili, że ten rejon najbardziej dał im w kość ale widoki wynagradzały wysiłek. Noclegi częściowo w lodgach, częściowo w namiotach. Sprzęt wspinaczkowy niewymagany.

Galeria zdjęć

Bazy kangchenjungi

Trekking Dookoła Manaslu i Dolina Tsum, Nepal Termin: 10.04 – 04.05.2016. Jeden z dłuższych, w kategoriach dystansu przebytego i ilości dni w Nepalu. Określają go jako jeden piękniejszy w krajobrazy, rośliność, otwarte szerokie doliny, i oczywiście wysokie ośnieżone szczyty. Nie można niewspomnieć o Rododendronach! Dolina Tsum bardzo rzadko odwiedzana przez turystów – wielu nawet nie wie o jej istnieniu. Noclegi cały czas w górskich prostych lodgach. Sprzęt wspinaczkowy niewymagany.

Galeria zdjęć

Dookoła Manaslu

Trekking Dookoła Dhaulagiri i Dhampus Peak 6030 mnpm, NepalTermin 07.04 – 27.04.2016. Wraz z Kangchenjungą jeden z cięższych fizycznie trekkingów w Himalajach, choć dużo krótszy w dystansie od Kangchenjungi, oraz w ilości dni w górach. Przechodzimy dookoła Dhaulagiri, które mamy jak na wyciągnięcie ręki. Odwiedzamy Memoriał poświęcony Piotrowi Morawskiemu i próbujemy swoich sił z szcześciotysięcznikiem Dhampus Peak! Noclegi częściowo w lodgach, częściowo w namiotach. Sprzęt wspinaczkowy – raki, czekan itp wymagany.

Galeria zdjęć

Dookoła Dhaulagiri

Trekking Trzy Przełęcze Khumbu, Nepal – Termin 21.04 – 11.05.2016. Jeden z najbardziej popularnych trekkingów w Nepalu i nie bez powodu. Jak chcecie zobaczyć najwyższe góry świata(4 ośmiotysięczniki) podczas jednego wyjazdu, to jest trek dla Was. Jeden z najwyższych trekkingów w nepalskich Himalajach. Przez 7-8 dni, po kolei, codziennie przekraczamy granicę 5000 mnpm. Wędrujemy po rejonie Khumbu i okolicach czyli „w domu” Szerpów. Noclegi cały czas w górskich lodgach. Sprzęt wspinaczkowy niewymagany.

Galeria zdjęć nr I, Galeria zdjęć nr II

trzy przelecze

Wspinaczka Dach Ekwadoru Termin: 14.05 – 28.05.2015. Będzie to nasza druga wyprawa w tej rejon świata. W planie mamy dużo ambintych celów górskich, bo zdobycie pięciu szczytów. Po kolei Guagua Pichincha 4794 m n.p.m., Corazon 4788 m n.p.m, Iliniza Norte 5126 m.n.p.m., Cotopaxi 5897 m n.p.m., Chimborazo 6310m n.p.m. . W przerwach odwiedzamy Quito z jedną z najstarszych starówek w Ameryce Południowej. Śpimy w prostych schroniskach górskich podczas atakowania szczytów, a w miastach, wioskach w lokalnych motelach/hotelach. Sprzęt wspinaczkowy – raki, czekan itp wymagany.

Galeria zdjęć nr I, Galeria zdjęć nr II

ekwador

USA: Road trip Route 66 , USATermin 23.06 – 18.07.2016 . Będzie to już nasza V edycja tej wyprawy, która niezmiennie co roku cieszy się dużą popularnością. Jedna z moich ulubionych wypraw, ze względu na fakt mieszkania przez pewien okres życia w USA. Zwiedzamy USA od Nowego Jorku, aż po Los Angeles. Przejeżdżamy ponad 10 tysięcy km. Zwiedzamy kilkanaście parków narodowych w USA. Odwiedzamy dom Elvisa Presley’a, stolicę muzyki country, stolicę kraju, kąpiemy się w oceanie i wiele innych atrakcji. Polecam gorąco każdemu! Noclegi w hotelach/motelach.

Galeria zdjęć nr I, Galeria zdjęć nr II

Road trip USA

Wspinaczka Elbrus 5642 mnpm, RosjaTermin: 26.07 – 04.08.2016. Będzie to już 3 wyprawa naszej firmy na Elbrus(ja byłem już 6 razy). Najwyższy szczyt Europy(choć można tu polemizować). Lecimy do Mineralnych Wód, skąd dalej jedziemy do Terskola i zaczynamy nasz proces aklimatyzacyjny, a potem akcję górską. Jeśli grupa by chciała możemy jechać do Moskwy pociągiem w jedną stronę, możemy zrobić 1 dniowy postój na zwiedzanie Moskwy. Noclegi na Kaukazie w miastach w hotelu, a podczas akcji górskiej w namiotach. Sprzęt wspinaczkowy – raki, czekan itp wymagany.

Galeria zdjęć nr I, Galeria zdjęć nr II

elbrus

Trekking Trawers Ladakh / Zanskar, IndieTermin 18.07 – 12.08.2016. Jeden z najbardziej odizolowanych trekkingów w indyjskich Himalajach. Długi, wymagający fizycznie, pomimo że dni marszu nie są długie ale w większości czasu przebiegają na wysokościach 4000-5000 mnpm. Przekraczamy kilkanaście przełęczy podczas ponad 20 dni trekkingu. Napotykamy zapomniane przez czas klaszotry, wioski. Krajobraz Himalajów całkowicie inny niż znamy z Nepalu. Bardziej księżycowy, tybetański. Podczas trawersu w wielu miejscach będziemy jedynymi osobami w tym rejonie, bardzo odizolowany trekking. Noclegi przez cały trekking w namiotach. Sprzęt wspinaczkowy nie wymagany.

Galeria zdjęć

Ladakh

Boliwia – Wulkany Huyana Potosi 6088 mnpm & Illimani 6438 mnpmTermin: 09.09 – 26.09.2016. Jeden z moich ulubionych krajów w Ameryce Południowej, na równi z Brazylią. Wyprawa nie tyle samo górska, co i krajoznawcza – zwiedzimy najwyżej położoną stolicę świata, największe solniska świata Salar de Uyuni, zjedziemy rowerami słynną drogą śmierci, często też wybieramy się na odpoczynek nad jezioro Ticitaca. A wszystko to zwieńczymy próbami zdobycia dwóch sześciotysięczników w Boliwii. W międzyczasie rozkoszując się lokalną kuchnią. Noclegi w miastach w hotelach, a na trekkingach w namiotach. Sprzęt wspinaczkowy wymagany.

Galeria zdjęć , Galeria zdjęć nr II

boliwia

Dolina Rolwaling & Przełęcz Tashi Lapcha 5750 m & Pachermo 6280 mnpm, Nepal28.10 – 16.12.2016. Kraina odnalezienia śladów Yeti w 50-tych latach XX wieku. Bardzo rzadko odwiedzany przez turystów rejon – w 2014 roku jak tam byliśmy spotkaliśmy podczas całego trekingu w Dolinie Rolwaling może około 10 turystów łącznie. Przeprawa przez niesamowity lodowiec, widoki na jezioro Tsho Rolpa i bardzo wysoka przełęcz Tashi Lapcha 5750 mnpm. Jakby tego mało na koniec próbujemy zdobyć szczyt Pachermo 6280 mnpm. I wracamy do „krainy Szerpów” czyli rejonu Khumbu i wylatujemy ze słynnej Lukli. Noclegi częściowo w lodgach, częściowo w namiotach. Sprzęt wspinaczkowy – raki, czekan itp wymagany.

Galeria zdjęć

rolwaling

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

 

.