займ на карту срочно с плохой кредитной историей
19thlistopad

Argentyna i Chile otwarte dla turystów. Zapraszam do Patagonii w lutym 2022!

Cześć,

W ostatnich dniach pojawiły się bardzo optymistyczne informacje nt. zasad wjazdu do Argentyny i Chile. Oba te kraje są otwarte, tym wpisem zapraszam do zapisów na wyprawę do Patagonii, która będzie miała miejsce w lutym 2022.

Program wyprawy będziemy realizować „od końca” – najpierw przechodząć trekking w Chile, dalej przejeżdżając lądem do Argentyny na trekkingi w tamtejszej Patagonii, żeby na wylot do Europy ponownie wrócić do Chile.

Zasady wjazdu przy wlocie do Chile:
– trzeba być zaszczepionym na COVID-19 oraz do max końca stycznia 2022 dostać trzecią dawkę szczepionki (tzw. przypominającą).
– przed wylotem z Polski zrobić test PCR na COVID-19 na max 72 godz przed boardingiem pierwszego lotu (koszt w Polsce testu PCR to 250 zł/osoba)

Przy przekraczaniu granicy z Chile do Argentyny w Puerto Natales będziemy musieli zrobić test PCR na COVID-19, koszt tego test to ok 130 zł/osoba.

Po zwiedzeniu Patagonii w Argentynie, przed powrotem do Chile w El Calafate także będziemy musieli zrobić test PCR na COVID-19. Koszt tego testu to około 150 zł/osoba.

Trekking Dookoła Torres del Paine jest możliwy do zrobienia bez konieczności noszenia swojego namiotu, swoich liofilizatów, trzeba tylko nieść swoje personalne rzeczy. Osoby zainteresowane taką opcją proszę o informację wtedy sprawdzę koszta wynajęcia namiotów + posiłków na miejscach kempingowych na trasie trekkingu.

Mamy już kilka osób zainteresowanych dołączeniem do wyprawy, dlatego zapraszamy do zapisu kolejnych chętnych.

Do połowy grudnia 2021 najpóźniej, chcemy przejść do zakupu biletów lotniczych.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.