займ на карту срочно с плохой кредитной историей
06thlipiec

Ciekawostki ze świata podróżniczego

Cześć,

Dziś trochę informacji i aktualności z Himalajów/Karakorum, Amazonii i Ameryki Północnej. Miłego czytania !

Pełny dokument nt. wyprawy naukowców oraz reportera BBC na szczyt Pico da Neblina w Brazylii. (film po angielsku). Ciągnie mnie w tamte rejony !

Wyasfaltowali odcinek drogi do Muktinath(trasa dookoła Annapurny). Piękniutki, nowy asfalt. W niektórych miejscach w Polsce mogliby się uczyć od Nepalczyków kładzenia asfaltu . Rejon Annapurny zmienia się…jak i cały Nepal.

[Trek do bazy pod K2 Chiny] Bardzo piękne zdjęcia autorstwa p. Derek Boniecki z wyprawy do bazy pod K2 od strony Chin. Jest klimat! – LINK

Wyprawa Road Trip USA trwa . Grupa dziś przejeżdża z rejonu z Nashville do Memphis, gdzie zasmakuje trochę bluesa w lokalnych knajpkach na słynnej Beale St. Będzie dużo muzyki !
A tutaj kilka migawek z ich dotychczasowej podróży: widok z Empire State Building, wizyta na stadionie baseballowym Orioles w Baltimore oraz widok z drogi Skyline Dr w Parku Narodowym Shenandoah.

 

W połowie sierpnia wybieram się do Kanady w Góry Skaliste. M.in. będziemy 2 noce spędzać w rejonie Assiniboine Hut’s (dolecimy tutaj helikopterem). A kilka dni temu taki gość odwiedził turystów w tym rejonie

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.