займ на карту срочно с плохой кредитной историей
30thsierpień

Góry Skaliste Kanady – podsumowanie/galeria

Cześć,

Wczoraj dobiegła końca wyprawa Góry Skaliste Kanady, gdzie wędrowaliśmy po szlakach trekkingówych tego rejonu Kanady. Co przeżyliśmy?

Udało nam się przejść wszystkie zaplanowane trasy trekkingowe. Pogoda podczas trekkingów nam dopisywała – nie padało, lecz często widoczność była ograniczona przez szalejące pożary w prowincji Brytyjskiej Kolumbii (LINK) oraz w stanie Montana, USA (LINK ) + widok z satelity ( LINK ).

Temperatury w dzień mieliśmy od 0*C do +33*C, w nocy temperatura była od 0*C do +10*C.
Dlatego doświadczyliśmy podczas trekkingów fali upałów, jak i bardzo zimnych poranków.

Łącznie podczas wszystkich trekkingów zrobiliśmy około 180 km (do programy dołożyliśmy jeden trek extra do jeziora Towers Lake & Rockabound Lake w PN Banff) oraz pokonaliśmy ponad 8km w pionie podczas wszystkich wycieczek górskich.

Mieliśmy przyjemność(bądź nie) spotkać na jednej z tras (na treku do Windy Ridge w Parku Prowincjonalnym Mount Assiniboine) dwa niedźwiedzie grizzli – lecz były w bezpiecznej odległości od nas. Także na trasie do w/w parku po drodze spotkaliśmy jednego czarnego niedźwiedzia.
Lecz największą popularnością i zainteresowaniem cieszyły się wiewiórki i świstaki.

Wędrowaliśmy po szlakach bardzo popularnych (Polana Sześciu Lodowców, Jezioro Morenowe) lecz i na takich, na których nie spotkaliśmy nikogo, bądź 1-2 osoby).
Grupa okazała się bardzo zgrana, wesoła i wieczory mijały na wspólnej integracji .
Poniżej, krótka galeria zdjęć z zakończonego wyjazdu.

Galeria zdjęć wyprawa Góry Skaliste Kanady 2018

Kończąc chciałem zaprosić na kolejną odsłonę trekkingu w Górach Skalistych Kanady w lipcu 2019 roku.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.