займ на карту срочно с плохой кредитной историей
03rdluty

Informacje Tybet, Nepal, Patagonia i inne

Cześć,

Chciałem się podzielić kolejną porcją informacji podróżniczych oraz najnowszych wieści dotyczących niektórych organizowanych wypraw.

1.Kończymy zbierać grupę na wyprawę do Tybetu. W najbliższym czasie będziemy kupować bilety lotnicze. Już zrobiliśmy rozpoznanie ile kosztują bilety w interesującym nas terminie wyprawy. Na ten moment najtaniej prezentują się połączenia na poniższej trasie (na takiej samej trasie leciała też większość grupy w 2015 roku). Koszt tego biletu to około 3150 PLN/osoba.

2. (TYBET) Ze względu na zbliżającą się 58 rocznicę powstania w Tybecie (10 marca), rejon TAR będzie zamknięty dla obcokrajowców (jak zawsze) pomiędzy 25 lutym, a 1 kwietnia (minimum). Obcokrajowcy muszą opuścić Tybet najpóźniej 24 lutego. Także w tym czasie nie będą wydawane pozwolenia na wjazd do Tybetu(nawet na pobyty kwietniowe). Więcej informacji w LINKU.

3. (PATAGONIA) W oczekiwaniu na film Piotrka z wyprawy m.in. Torres del Paine, chciałem się podzielić super time lapse z punktów na trasie pętli dookoła Torres del Paine:
1)Widok na lodowiec Grey z trasy Camp Paso do Refugio Grey
2)Widok na lodowiec Los Perros – 5min spacer od Camp Los Perros
3)Widok na lodowiec Grey, a na drugim planie schodzący lodowiec Pingo
4)Widok na wieże Torre Sur, Torre Central, Torre Nor
5)Widok na Rio Paine z trasy Camp Seron – Camp Dicskson
6)Widok na lodowiec Dicksona z trasy Camp Seron – Camp Dicskon
7)Widok na french valley z trasy Paine Grande – Camp Frances
8)Widok na lodowiec Grey
9)Widok na Lago Nordenskjold z French Valley
10)Widok na wieże Torres del Paine z trasy Camp Seron – Camp Dickson
11)Widok na Lodowiec Grey z trasy Camp Paso – Camp Grey
12)Widok na Lodowiec Dicksona
13)Widok na lodowiec Grey z mirrador przy Camp Grey

4. (POLSKIE HIMALAJE 2018) Na stronie w zakładce E-Rejestracja zamieściliśmy zmodyfikowane listy uczestników projektu – w podziale na grupy. W niektórych jest jeszcze po kilka wolnych miejsc. Jeśli ktoś jest zainteresowany, aby dołączyć prosimy o kontakt z biurem projektu: polskiehimalaje2018@tlen.pl Na wiosnę 2018 roku planujemy spotkania grup z ich kierownikami. – LINK

5. (Alex Txikon Everest zimą) GPS Alexa Txikona zatrzymał się na dłużej w okolicach 6300 mnpm. Lecz jak raportuje Gontzal Saenz, z zespołu prasowego Alexa, GPS szwankował od pewnego czasu, pokazując złe wysokości. Zespół Alexa miał w planach przygotować drogę pomiędzy C3, a C4, po czym jutro(sobota) wrócić z powrotem do bazy, ze względu na zapowiadane bardzo silne wiatry. W bazie mieli ponownie czekać na kolejną poprawę pogody. Więcej w LINKU.

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.