займ на карту срочно с плохой кредитной историей
23thgrudzień

Kupiliśmy bilety lotnicze na wyprawę na Lofoty!

Cześć,

Święta, świętami, a ja chciałem Was poinformować, że na przełomie czerwca/lipca 2022 nasza grupa rusza na podbój Lofotów. Są jeszcze wolne miejsca dla zainteresowanych dołączeniem.

Będzie to nasza druga wyprawa w ten rejon Norwegii od 2019 roku. Lata 2022/21 pandemia pokrzyżowała nasze plany ponownego ruszenia w rejon Lofotów. Czeka nas ponad 150km marszu, w różnych warunkach pogodowych. Większość czasu niesiemy swój cały ekwipunek na plecach (ok 15-20 kg). Śpimy w namiotach, lecz od czasu do czasu zatrzymujemy się na noclegi w cywilizacji „pod dachem”, żeby uzupełnić zapasy, wykąpać się, odpocząć przed dalszymi trudami wędrówki.

Ponad 80% archipelagu składa się z pasma górskiego o poszarpanych szczytach. Pozostała część składa się z małych płaskowyżów w centrum i na północy oraz wąskiego pasma wybrzeża, na którym mieszka większość ludności. W ciągu jednego dnia możemy rozpocząć wędrówkę na szerokiej plaży z widokiem na Morze Norweskie, a następnie przejść przez górskie pastwiska zamieszkałe przez kilka owiec, zanim w końcu dotrzemy do stromych szczytów, częściowo pokrytych śniegiem.

Na chwilę obecną grupa liczy sobie 5 osób. Zostało kilka wolnych miejsc. Zapraszam do kontaktu : info@backpackersclub.pl lub +48 781 611 577.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.