займ на карту срочно с плохой кредитной историей
30thkwiecień

Nepal i Brazylia – co się wydarzyło…

Cześć,

W Nepalu sezon wspinaczkowy w pełni i dużo się dzieje, nie tylko wesołych, szczęśliwych wydarzeń. A Brazylia, Amazonia prześladuje nas – pozytywnie!

Film z wejścia na Pico da Neblina w Amazonii, w Brazylii, na którą wybieramy się w styczniu 2020. 10 minutowe nagranie bardzo ciekawie pokazujące trudy wyprawy w tym rejonie. Nagranie autorstwa naszego kolegi Afranio z Brazylii.

Zwiastun Everest VR, filmu brytyjskiego alpinisty Jona Griffitha, który dokumentuje próbę Sherpy Tenji, wspinającego się na Mt Everest bez dodatkowego tlenu. 30 kwietnia 2017 światowej sławy szwajcarski alpinista Ueli Steck zginął na Nuptse podczas aklimatyzacji. Steck planował przeprowadzić to przedsięwzięcie ze swoim partnerem wspinaczkowym Tenji Sherpą. Nepalski alpinista wrócił na najwyższą górę świata kończąc projekt z bliskim przyjacielem Stecka, brytyjskim alpinistą i nagradzanym filmowcem – Jonem Griffithem. Film daje nam możliwość oglądania wszystkiego dookoła (daje widzowi wyjątkową okazję do przeżycia ekspedycji, jakby był jej częścią)

[Podsumowanie wypadek Annapurna] Polecam lekturę (po ang.) na temat ostatnich wydarzeń na Annapurnie Alan Arnette – Climbing to End Alzheimer’s zebrał wiele interesujących wypowiedzi z zainteresowanych stron – ubezpieczyciel (Global Rescue)/ Seven Summit Treks / Firma Helikopterowa itp. Może gdby poszkodowany alpinista miał SPOT’a akcja rozpoczęłaby się szybciej… – LINK

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.