займ на карту срочно с плохой кредитной историей
06thlipiec

Pico da Neblina & Indianie Yanomami

Witamy serdecznie,

Amazonia jest miejscem bardzo szybko rozprzestrzeniających się zmian. Także zaczyna być w centrum uwagi zmieniającego się świata – jako przykład negatywnych zmian w naszej cywilizacji na otaczające nas środowisko. Podczas wizyty w naszej nadchodzącej wyprawie klubowej do Amazonia – Pico da Neblina przekraczamy tereny legendarnych Indian Yanomami. To Oni wydają m.in. zgodę na to, żebyśmy mogli  przemieszczać się ich terenami w kierunku szczytu najwyższej góry Brazylii. Żyli tam od zawsze i niech tak zostanie, a szacunek jest tym czymś, co powinniśmy im w pierwszej kolejności okazać.

Dla zainteresowanych dogłębnie historią związaną ze zdobywaniem Pico da Neblina – polecamy książkę Eduardo Augusto. Książka ukazała się w 1993 roku, opowiada o historii zdobycia Pico da Neblina przez autora w grudniu 1988 roku.

Expedição ao Pico da Neblina (Eduardo Augusto)

Także temat okupacji terenów budowy Olbrzyma Tamy Belo Monte nie schodzi z nagłówek gazet w Amazonii, jak i wielu innych na świecie(np. New York Times).  Okupacja rozpoczęta 21 czerwca 2012 nadal trwa.

Pozdrawiamy,

Backpackers Club

.