займ на карту срочно с плохой кредитной историей
27thstyczeń

Podsumowanie i galeria zdjęć z wyprawy do Patagonii

Cześć,

Nasza wyprawa po Patagonii powoli dobiega końca. Krótkie podsumowanie i galeria zdjęć poniżej.

Część grupy na lotnisku w Buenos Aires czeka na wylot do Europy. Kilka osób wędrować będzie jeszcze kilka dni ulicami Buenos Aires. A co poniektórzy jeszcze wybierają się do wodospadów Iguazu. Patagonia pożegnała nas spokojną, bezwietrzną pogodą.

Mieliśmy okazję zobaczyć i chodzić po lodowcu Perito Moreno w okolicach El Calafate. Potem wybraliśmy się do stolicy trekkingowej Argentyny czyli miasteczka El Chalten, gdzie podziwialiśmy m.in. masyw Cerro Torre i Fitz Roy z trekkingów do Laguna Torre, Laguna de los Tres, Loma del Pliegue Tumbado.

A następnie przenieśliśmy się do Chile, gdzie wyruszyliśmy w 9 dniowy trekking dookoła masywu Torres del Paine. Oglądając po drodze lodowiec Dicksona, lodowiec Los Perros, ogromny lodowiec Grey, oczywiście podchodząc pod wieże Torres Sur, Torres Central, Torres Norte.

Pogoda nas nie rozpieszczała, często było wietrzno, pochmurno, deszczowo – lecz nadal w najważniejszych momentach, punktach widokowych, główni bohaterowie zdjęć nam się ukazywali.

Ekipa była mocna. Dała radę 9 dniowemu trekkingowi, gdzie było trzeba nieść pełne swoje wyżywienie na 9 dni, gaz, namioty i swój własny ekwipunek. Brawo dla nich!

A poniżej krótka galeria zdjęć autorstwa jednego z uczestników (Andrzeja). Miłego oglądania.

GALERIA ZDJĘĆ WYPRAWA PATAGONIA – FITZ ROY – CERRO TORRE – TORRES DEL PAINE

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.