займ на карту срочно с плохой кредитной историей
05thstyczeń

Wyprawy 2018 i oferty biletów lotniczych

Cześć,

W wielu grupach zapisy już zamknięte na 2018, a inne się zapełniają i nowe wyprawy się potwierdzają. Nie wiecie gdzie jechać, może ta rozpiska pomoże…

Trekking do baz Kangchenjungi, Nepal – Termin: 04.04 – 24.04.2018 . Jeden z najbardziej dzikich trekkingów w rejonie Himalajów. Najrzadziej odwiedzany przez turystów. Jak byli tam niedawno nasi znajomi Bartek i Asia, którzy przeszli Wielki Szlak Himalajski – mówili, że ten rejon najbardziej dał im w kość ale widoki wynagradzały wysiłek. Noclegi częściowo w lodgach, częściowo w namiotach. Sprzęt wspinaczkowy niewymagany.

Trekking Trzy Przełęcze Khumbu, Nepal – Termin 22.04 – 12.05.2018 oraz II Termin 22.10 – 12.11.2018. Jeden z najbardziej popularnych trekkingów w Nepalu i nie bez powodu. Jak chcecie zobaczyć najwyższe góry świata(4 ośmiotysięczniki) podczas jednego wyjazdu, to jest trek dla Was. Jeden z najwyższych trekkingów w nepalskich Himalajach. Przez 7-8 dni, po kolei, codziennie przekraczamy granicę 5000 mnpm. Wędrujemy po rejonie Khumbu i okolicach czyli „w domu” Szerpów. Noclegi cały czas w górskich lodgach. Sprzęt wspinaczkowy niewymagany.

 

Trekking do północnej ściany K2 – Termin 05.06 – 26.06.2018. Trekking ten prowadzi do północnej ściany ogromnego pasma gór Karakorum w centralnej Azji. Karakorum przyciąga z roku na rok coraz więcej śmiałków. Często będąc wybieranym jako punkt wyprawy, po eksploracji nepalskich Himalajów. Północna baza K2 znajduje się w odizolowanym „kacie” chińskiej prowincji Xingjiang. Tylko niewielka liczba osób kiedykolwiek wybrała się na podroż do tej odizolowanej północnej części pasma Karakorum. Nie zawsze będąca otwarta dla turystów, teraz jest jedna z najbardziej nietkniętych oraz najrzadziej odwiedzanych miejsc w całych Himalajach. Ogromna północna ściana K2 wyrastająca z lodowca poniżej niej, jest jednym z najpiękniejszych widoków w Himalajach.

USA: Road trip Route 66 , USA – Termin 29.06 – 25.07.2018 . Będzie to już nasza V edycja tej wyprawy, która niezmiennie co roku cieszy się dużą popularnością. Jedna z moich ulubionych wypraw, ze względu na fakt mieszkania przez pewien okres życia w USA. Zwiedzamy USA od Nowego Jorku, aż po Los Angeles. Przejeżdżamy ponad 10 tysięcy km. Zwiedzamy kilkanaście parków narodowych w USA. Odwiedzamy dom Elvisa Presley’a, stolicę muzyki country, stolicę kraju, kąpiemy się w oceanie i wiele innych atrakcji. Polecam gorąco każdemu! Noclegi w hotelach/motelach.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.