займ на карту срочно с плохой кредитной историей
22thpaździernik

Zapraszam na wyrypę w Nepalu: Sherpani Col – West Col – Amphu Lapcha

Cześć,

Himalaje w Nepalu poza utartym szlakiem? Na dużych wysokościach, z użyciem sprzętu wspinaczkowego, bez tłumu wędrowców w bardzo rzadko odwiedzanym terenie? Zapraszam!

Jedna z moich ulubionych tras w Nepalu: Sherpani Col & West Col & Amphu Lapcha Program

  • ciężko było do tej pory na tą trasę zebrać grupę, gdyż nadal najpopularniejsze bywały : EBC, Island Peak, Mera Peak itp. . Dlatego tym bardziej osoby zainteresowane wymagającą, bardzo rzadko przez Polaków odwiedzaną trasą – zachęcam do zapisów, gdyż nie wiadomo kiedy zbierze się grupa w kolejnych latach.
  • trasa łącząca rejony Arun-Barun (Makalu) i Khumbu (Everestu).
  • wymagana bardzo dobra kondycja fizyczna, wcześniejsze doświadczenie na min. 5000 m.n.p.m. oraz umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego
  • noclegi w namiotach i lodgach
  • najwyższy punkt wyprawy – przełęcz Sherpani Col 6180 m.n.p.m.
  • Informacje o terminach płatności, sytuacjach awaryjnych (związanych z COVID), biletach lotniczych, ubezpieczeniu od rezygnacji itp. szeroko opisane w tym LINKU

Do potwierdzenia wyprawy wymagane jest minimum trzech uczestników. Maksymalna liczba uczestników tej wyprawy to – 6.  Mamy już 3 zapytania dotyczące udziału w tej wiosennej (2021) wyprawie. Gdy zbierze się w najbliższych dniach minimum 3 potwierdzone osoby, przechodzimy do zakupu biletów lotniczych i podpisania umów.

A jak wygląda przejście przełęczy Sherpani Col 6180 m.n.p.m. oraz Amphu Lapchy 5845 m.n.p.m. zobaczcie na poniższych filmach:

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.