займ на карту срочно с плохой кредитной историей
08thmaj

Aktualności turystyczne ze świata

Cześć,

Kolejna porcja ciekawych informacji turystycznych z kierunków do których wyjeżdżamy z naszymi grupami. Miłej lektury i oglądania!

Cyklon Fani w rejonie Zatoki Bengalskiej „wszedł” na ląd i rykoszetem dostanie się Nepalowi. Każda ekspedycja w Himalajach wzmacnia swoje namioty i bazy. W rejonie Kangchenjungi spadło w ciągu 24 godz ok 1 metra śniegu,a po chińskiej stronie Everestu w jednym z obozów pozrywało namioty grup ekspedycyjnych (także ze sprzętem w środku, gdzie teraz członkowie ekspedycji poszukują na szybko nowych kombinezonów do wspinaczki). Miejemy nadzieję, że skończy się tylko na silnym wietrze i większej ilości opadów. A tutaj jak szalał on w Indiach.

Powoli zapełnia nam się grupa na wyjazd w Góry Skaliste Kanady na lipiec 2020 !! Bardzo miło wspominam zeszłoroczny wyjazd i nie mogę się doczekać kolejnej edycji.

W ostatnich dniach padł rekord świata w najwyżej rozegranym meczu rugby. Miał on miejsce na 6331 mnpm w okolicach ABC na Evereście od strony Chin. Tym eventem uczestnicy zbierali fundusze na cele charytatywne i im się udało.

Lawina ze ściany Nuptse schodząca w stronę bazy pod Everestem. Na szczęście nie doszła do bazy. Nikt nie został ranny. Miało to miejsce 2 dni temu.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.