займ на карту срочно с плохой кредитной историей
21thkwiecień

Lecimy do Nepalu na wyprawę „Lodowe przełęcze-Sherpani Col”

Cześć,

Dopiero co 1.5 tygodnia temu wróciłem z Nepalu z rejonu Kangchenjungi pora wracać w wysokie Himalaje. Tym razem czeka na nas rejon Makalu i Khumbu.

Rejon Makalu, zarówno jak tereny Kangchenjungi, są jednymi z najrzadziej odwiedzanych tras w nepalskich Himalajach. Tym bardziej się cieszę, że Polacy coraz częściej interesują się tymi bardzo rzadko odwiedzanymi partiami Himalajów.

Nasza trasa prowadzi początkowo do bazy pod Makalu, gdzie aktualnie działają dwie ekspedycje wspinające się na czwartą najwyższą górę świata. Po czym rozpocznie się techniczna część wyprawy, czyli przejście 3 trudnych przełęczy na wysokościach 5750 – 6100 m.n.p.m. Sherpani Col – West Col – Amphu Lapcha. Zabieramy ze sobą cały sprzęt raki, czekany, kaski, liny, 300 metrów poręczówki, śruby lodowe, szable śnieżne i wiele innego szpeju wspinaczkowego.

Z zebranego wywiadu wiemy, że przełęcze są mocno oblodzone, bez zalegających dużych ilości kopnego śniegu. W tym sezonie na razie przełęcze przekroczyły 4 osoby, które przemierzały trasę Wielkiego Szlaku Himalajskiego (brawa dla nich!).

Trzymajcie kciuki za całą naszą grupę i naszych nepalskich tragarzy, przewodnika, za bezpieczne wejście i zejście z tych przełęczy.

Od 25 kwietnia do 14 maja 2021 będę miał bardzo ograniczone możliwości kontaktu. W tym terminie kontakt z nami możliwy jest przez satelitę (Thuraya) pod numerem +88 216-2136-1944.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.