займ на карту срочно с плохой кредитной историей
11thpaździernik

Wskazówki dotyczące wypraw

Witam,

Poniżej chciałem podzielić się kilkoma wskazówkami, radami dla osób zainteresowanych udziałem w naszych wyprawach.

1. Zakup biletu lotniczego. 

Wiadomo, każdy w różnym momencie decyduje się dołączenie do udziału w wybranym wyjeździe. Lecz jeśli macie jakikolwiek wpływ na datę waszej decyzji przyłączenia się do wyprawy, najlepiej (z punktu widzenia finansowego) żeby było to jak najwcześniej 5-6 miesięcy(a przy niektórych kierunkach nawet 7-9 miesięcy) przed startem wycieczki. Chodzi o to, że jedyną nieznaną wartością finansową wyjazdu jest Wasz bilet lotniczy, który to przeważnie drożeje czym bliżej daty wylotu (bo coraz mniej miejsc w samolotach, bo sukcesywnie miejsca są wykupowane). Decydując się na udział w wyjeździe z długim wyprzedzeniem – można na spokojnie obserwować przez pierwsze 2 miesiące pojawiające się promocje lotnicze i skorzystać z którejś z nich. Przy zapisie 1-2 miesiące przed wyprawą, często już jest nerwówka z biletem, gdyż bardzo się ryzykuje czekając czy jeszcze coś się pojawi i jest się zmuszonym brać cokolwiek jest najtańszego. Oczywiście wiele osób nie może zdeklarować się ze względów zawodowych, aż z tak dlugim wyprzedzeniem, ale te osoby co mogą – jeśli chcą zaoszczędzić na bilecie lotniczym to sugeruję nie zwlekać.

Także wyrażenie zainteresowania daną wyprawą z dużym wyprzedzeniem skutkuje tym, że są większe szanse na uzbieranie minimalnej wymaganej ilości osób do potwierdzenia wyjazdu. Załóżmy, że zdecydowaliście się na wyprawę 2 miesiące przed jej datą rozpoczęcia, a w okresie 6-4 miesięcy przed datą rozpoczęcia wyprawy, były osoby pytające się o udział w tym wyjeździe ale zrezygnowały bo nikt nowy się nie dopisywał, gdyby wcześniej było wiadomo o potencjalnych zainteresowanych wyprawa miałaby większe szansę na potwierdzenie.

Jak jesteśmy przy biletach lotniczych polecam rozważyć też osobom mieszkającym w promieniu 100-150km od granicy polskiej, do brania pod uwagę lotów z Berlina, Pragi, Wiednia, Budapesztu. Do których to miast można tanio dojechać transportem publicznym, kupując bilety z wyprzedzeniem, oraz z których to miast bardzo często są dużo tańsze bilety lotnicze niż z Warszawy. A do Warszawy z waszych rodzinnych miast też musicie przecież jakoś dojechać.

2. Skracanie, wydłużanie wyprawy.

Jeśli już byliście już np. w Nepalu i wybieracie się tam ponownie na kolejną wyprawę, nie chcecie skorzystać z opcji zwiedzania, skrócić swój czas pobytu w Katmandu – jest jak najbardziej to możliwe. Raz zaoszczędzicie finansowo na kosztach atrakcji, jak i również zaoszczędzicie dni urlopowe poprzez skrócenie noclegów w Katmandu. Nepal jest tutaj tylko przykładem, taka sama zasada dotyczy innych krajów z naszej oferty.

Możecie poprosić o zmianę innych warunków wyprawy: że nie chcecie mieć w ogóle tragarza, albo chcecie mieć dodatkowego tragarza, chcecie mieć indywidualnego przewodnika, albo po wyprawie chcielibyście zostać dłużej w danym kraju i pozwiedzać inne atrakcje.

Także jeżeli jedziemy na wyprawę krajoznawczą np do USA czy Nowej Zelandii i ktoś chciałby zmniejszyć koszta wyprawy, może zrezygnować z wybranych przez siebie atrakcji zawartych w programie. Bo mogą one danej osoby nie interesować, bądź dzięki temu będzie mógł dany uczestnik pozwolić sobie finansowo na udział w wyjeździe. Takie opcje jak najbardziej są możliwe.

3. Płatności – jeżeli ktoś „poluje” na którąś wyprawę z naszej oferty i akurat pojawiła się informacja, że zebrała się grupa, a Wy czekaliście na ten moment kilka lat(bo wcześniej nie było wymaganego minimum osób do ruszenia wyprawy) ale w tym momencie nie jesteście w stanie wyłożyć danej ilości gotówki na wyjazd – napiszcie, znajdziemy rozwiązanie, płatność w późniejszym terminie czy ratalnie.  Także miejcie na uwadze, że ceny w danych krajach rosną(szybciej niż nasze zarobki) z roku na rok (najczęsciej mam na myśli koszta noclegów, biletów wstępu do atrakcji) co powoduje że koszta wycieczek zagranicznych do takich miejsc jak np Nowa Zelandia, USA, Kanada i kraje Am. Pd. będą także rosły. Dlatego też kiedy będziecie czekać na spadek wartości USD czy EUR i się go doczekacie może spowodować, że i tak się nie zaoszczędzi bo przez ten czas (miesiące bądź lata) ceny w branży turystycznej w tym miejscu znacznie podskoczyły.

4. Sprzęt na wyprawy – jeżeli nie posiadacie swojego sprzętu trekkingowego czy wspinaczkowego na wyprawę, którą jesteście zainteresowani – nie musicie od razu pakować się w b.duże koszta zakupu nowego ekwipunku. Można rozważyć pożyczenie tego co jest możliwe od znajomych, przyjaciół – przecież nie wiecie jeszcze(a może wiecie?) czy trekking/wspinaczka w górach wysokich Wam się spodoba? Można także wypożyczyć wiele sprzętu na miejscu(np w Katmandu, bądź czasem nawet w wysoko położonych wioskach w górach, żeby zminimalizować ilość dni wypożyczenia). Także możecie się śmiało mnie zapytać czy miałbym „to czy tamto” do pożyczenia na czas trwania tej wyprawy – bo nie chcecie generować sobie niepotrzebnie kosztów.

Poniżej przedstawiam kilka propozycji wypraw na które się wybieramy w najbliższym czasie i może będziecie zainteresowani dołączeniem. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na info@backpackersclub.pl

Wyprawa Dolina Rolwaling – przełęcz Tashi Lapcha 5750 mnpm & szczyt Pachermo 6270 mnpmLINK
Data: 31.10.2016 – 20.11.2016

Wyprawa Mera Peak 6461 mnpmLINK
Data: 19.11.2016 – 10.12.2016

Wyprawa Patagonia Trekking – LINK
D
ata: 09.01.2017 – 28.01.2017

Wyprawa Nowa ZelandiaLINK
Data: 12.03.2017 – 01.04.2017

Wyprawa trekking do baz Kangchenjungi i szczyt Drohmo Ri 5970 mnpmLINK
Data: 05.04.2017 – 30.04.2017

Jedwabnym szlakiem do bazy pod K2 od strony ChinLINK
D
ata: 20.05.2017 – 12.06.2017

Oczywiście zapraszam na inne wyprawy zimowe/wiosenne 2016/2017. Wszystkie wyprawy z szerokim opisem znajdziecie na naszej stronie – WYPRAWY.

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

.