займ на карту срочно с плохой кредитной историей
09thmaj

Wyprawy 2017 i bilety lotnicze

Witam serdecznie,

W poniższym wpisie chciałem Wam przybliżyć wyprawy, które cieszą się zainteresowaniem z Waszej strony na rok 2017 i jak aktualnie kształtują się ceny biletów lotniczych.

Polecam także inne wyprawy w kalendarzu 2017 mogą ruszyć jeśli zbierze się minimalna wymagana liczba uczestników, najczęściej – 3 osoby, czyli nie dużo. Dlatego też, jeśli interesują Was kierunki inne niż z tych poniżej wymienionych – pytajcie.

Jeżeli macie ochotę dołączyć do grupy zainteresowanych, którąkolwiek z wypraw z kalendarza 2017/2018, dajcie znać, żebym mógł Was informować o przebiegu zapisów, zainteresowanych i wszelkich informacjach związanych z danym kierunkiem.

Oczywiście ceny biletów są aktualne na daną chwilę i mogą ulec zmianie w każdym momencie przed zakupem (zarówno zdrożeć jak i stanieć). Także ilość biletów w zaprezentowanych cenach(czy też innych) na każdy termin wyprawy jest przeważnie ograniczona, czyli przeważnie osoby, które najszybciej kupią bilety mają największe szanse na wyłapanie tych tańszych połączeń.

Wszystkie wyprawy, podane terminy są orientacyjnymi i mogą być przesunięte o +/- 7 dni – przy nadal zachowaniu długości pobytu na miejscu – wszystko jest uzależnione cenami biletów lotniczych, które to staram się wyszukiwać jak najtańsze dla Was.

Większość wypraw prowadzę ja, chyba że potwierdziły się dwie wyprawy w tym samym okresie (np. Nepal), wtedy na drugą ruszą mój zaprzyjaźniony prowadzący, współpracujący ze mną.

Ekspedycja Papua Nowa Gwinea – Mt Hagen 3778 m.n.p.m. & Mount Giluwe 4368 m.n.p.m. & Mount Wilhelm 4509 m.n.p.m. – Termin 25.06. – 06.07.2017 . Rozpoczynamy naszą wędrówkę od aklimatyzacji na wulkanie Mt Hagen (3778 m.n.p.m.), po czym udajemy się kierunku Mount Giluwe 4368 m.n.p.m. – drugiej najwyższej góry Papui Nowej Gwinei oraz najwyższego wulkanu w rejonie Australii i Oceanii. Jest on pozostałością wulkanu, który uformował się w tym miejscu 700 tysięcy lat temu. Podobnie jak Mount Kenya w Afryce, ten wulkan także ma podwójny wierzchołek. Wspinaczka na ten szczyt biegnie przez niezdeptany las tropikalny, pola traw i bardzo prymitywne osady. Gdy już jesteśmy zaaklimatyzowani przenosimy się do podnóża Mount Wilhelm – najwyższy szczyt Papui Nowej Gwinei 4509 m.n.p.m. .

Galeria zdjęć

USA: Road trip Route 66 , USATermin 21.06 – 17.07.2017 . Będzie to już nasza V edycja tej wyprawy, która niezmiennie co roku cieszy się dużą popularnością. Jedna z moich ulubionych wypraw, ze względu na fakt mieszkania przez pewien okres życia w USA. Zwiedzamy USA od Nowego Jorku, aż po Los Angeles. Przejeżdżamy ponad 10 tysięcy km. Zwiedzamy kilkanaście parków narodowych w USA. Odwiedzamy dom Elvisa Presley’a, stolicę muzyki country, stolicę kraju, kąpiemy się w oceanie i wiele innych atrakcji. Polecam gorąco każdemu! Noclegi w hotelach/motelach.

Galeria zdjęć I, galeria zdjęć II, galeria zdjęć III, galeria zdjęć IV

Trekking Trawers Ladakh / Zanskar, IndieTermin 19.07 – 13.08.2017. Jeden z najbardziej odizolowanych trekkingów w indyjskich Himalajach. Długi, wymagający fizycznie, pomimo że dni marszu nie są długie ale w większości czasu przebiegają na wysokościach 4000-5000 m.n.p.m. . Przekraczamy kilkanaście przełęczy podczas ponad 20 dni trekkingu. Napotykamy zapomniane przez czas klasztory, wioski. Krajobraz Himalajów całkowicie inny niż znamy z Nepalu. Bardziej księżycowy, tybetański. Podczas trawersu w wielu miejscach będziemy jedynymi osobami w tym rejonie, bardzo odizolowany trekking. Noclegi przez cały trekking w namiotach. Sprzęt wspinaczkowy nie wymagany.

Galeria zdjęć

USA: Dla poszukiwaczy przygód Road Trip – Termin 21.07 – 10.08.2017. Zapraszamy Was do USA! Widzieliście już Parki Narodowe, Wielki Kanion, Nowy Jork, to może tym razem coś innego?
Oprócz przyrody z czego słynie USA, czego nie spróbujecie w Polsce? W naszej przygodzie mamy przewidziane: zabawę w parku rozrywki z kolejkami górskimi, oglądanie wyścigów Nascar, rafting na pontonach na rzece New River, udział w koncercie w Grand Ole Opry, oglądanie amerykańskiego wrestlingu na żywo, pływanie z delfinami, rejs airboat po bagnach w Everglades!

Galeria zdjęć

Góry Skaliste Kanady Trekking – Termin : 16.08 – 31.08.2017. Piękne szczyty, lodowce, wysokie przełęcze kanadyjskich Gór Skalistych, są najlepiej docenione, gdy zwiedzane pieszo. Nasza przygoda jest przepełniona najważniejszymi atrakcjami, wędrówkami w tym rejonie Kanady, między innymi: lot helikopterem i trekking do bazy Mt Assiniboine, czyli tzw. „Matterhornu” Kanadyjskich Gór Skalistych.

Kolumbia – Ritacuba Blanco 5410 m.n.p.m. – Termin : 03.09. – 19.09.2017. Przyjeżdżamy tutaj aby przejść trek Dookoła Cocuy oraz wspinać się w górach Sierra Nevada de Cocuy na jeden z najwyższych szczytów dostępnych do wspinaczki w Kolumbii – Ritacuba Blanco (5410 m.n.p.m.).  Znajdziemy tam zielona i przyjazne tereny górskie, jeziora, lodowce. Wejście na Ritacuba Blanco jest porównywalne z wejściem na Cotopaxi w Ekwadorze, lecz w sumie całość tej wyprawy jest bardziej fizycznie wymagająca niż ekwadorskie wulkany, i przebiega przez bardziej odludne tereny.

Boliwia – Wulkany Huyana Potosi 6088 m.n.p.m. & Illimani 6438 m.n.p.m.Termin: 12.09 – 29.09.2017. Jeden z moich ulubionych krajów w Ameryce Południowej, na równi z Brazylią. Wyprawa nie tyle samo górska, co i krajoznawcza – zwiedzimy najwyżej położoną stolicę świata, największe solniska świata Salar de Uyuni, zjedziemy rowerami słynną drogą śmierci, często też wybieramy się na odpoczynek nad jezioro Ticitaca. A wszystko to zwieńczymy próbami zdobycia dwóch sześciotysięczników w Boliwii. W międzyczasie rozkoszując się lokalną kuchnią. Noclegi w miastach w hotelach, a na trekkingach w namiotach. Sprzęt wspinaczkowy wymagany.

Galeria zdjęć , Galeria zdjęć nr II

Everest Base Camp – Termin 04.10. – 19.10.2017 . Nepal, Himalaje, marzenie nie jednego z nas, w tym momencie staje się możliwe do zrealizowania na wyciągnięcie ręki. Zabierzemy Was w pełną wrażeń, niesamowitych przeżyć, widoków, podróż do „stóp” najwyższej góry świata – Mount Everest.

Galeria zdjęć I, galeria zdjęć II

Everest Base Camp + Island Peak – Termin 04.10. – 24.10.2017 . Island Peak jest jednym z najpopularniejszych szczytów trekkingowych w Nepalu. Kombinacja treku do Bazy pod Everestem z wejściem na Kalapathar, dziką odizolowaną przełęczą Kongma La oraz wspinaczki na Island Peak jest prawdopodobnie jedną z najlepszych wypraw trekkingowych w Nepalu dla poszukiwaczy przygód. Wspinaczka na Island Peak dostarcza nie tylko możliwości zdobycia szczytu 6000-ego w Himalajach. Dostarcza nam jednego z niezapomnianych widoków na panoramę Himalajów.

Galeria zdjęć, galeria zdjęć II

Trekking Dookoła Manaslu i Dolina Tsum, Nepal Termin: 01.11 – 24.11.2017. Jeden z dłuższych, w kategoriach dystansu przebytego i ilości dni w Nepalu. Określają go jako jeden piękniejszy w krajobrazy, roślinność, otwarte szerokie doliny, i oczywiście wysokie ośnieżone szczyty. Nie można nie wspomnieć o Rododendronach! Dolina Tsum bardzo rzadko odwiedzana przez turystów – wielu nawet nie wie o jej istnieniu. Noclegi cały czas w górskich prostych lodgach. Sprzęt wspinaczkowy niewymagany.

Galeria zdjęć, galeria zdjęć II

Trekking Trzy Przełęcze Khumbu, Nepal – Termin 09.10 – 30.10.2017. Jeden z najbardziej popularnych trekkingów w Nepalu i nie bez powodu. Jak chcecie zobaczyć najwyższe góry świata(4 ośmiotysięczniki) podczas jednego wyjazdu, to jest trek dla Was. Jeden z najwyższych trekkingów w nepalskich Himalajach. Przez 7-8 dni, po kolei, codziennie przekraczamy granicę 5000 m.n.p.m. . Wędrujemy po rejonie Khumbu i okolicach czyli „w domu” Szerpów. Noclegi cały czas w górskich lodgach. Sprzęt wspinaczkowy niewymagany.

Galeria zdjęć I, galeria zdjęć II, galeria zdjęć III, galeria zdjęć IV

Dolina Rolwaling & Przełęcz Tashi Lapcha 5750 m.n.p.m. & Pachermo 6280 m.n.p.m.  Nepal30.10 – 17.11.2017. Kraina odnalezienia śladów Yeti w 50-tych latach XX wieku. Bardzo rzadko odwiedzany przez turystów rejon – w 2014 roku jak tam byliśmy spotkaliśmy podczas całego trekingu w Dolinie Rolwaling może około 10 turystów łącznie. Przeprawa przez niesamowity lodowiec, widoki na jezioro Tsho Rolpa i bardzo wysoka przełęcz Tashi Lapcha 5750 m.n.p.m. . Jakby tego mało na koniec próbujemy zdobyć szczyt Pachermo 6145 m.n.p.m. . I wracamy do „krainy Szerpów” czyli rejonu Khumbu i wylatujemy ze słynnej Lukli. Noclegi częściowo w lodgach, częściowo w namiotach. Sprzęt wspinaczkowy – raki, czekan itp wymagany.

Galeria zdjęć I, galeria zdjęć II, galeria zdjęć III

Mera Peak 6461 m.n.p.m. – Termin 15.11. – 05.12.2017 . Szczyt Mera (6476 m.n.p.m.) znajduje się na południe od Everestu (8848 m.n.p.m.) i dominuje nad odludnymi i pięknymi dolinami Hinku i Hongu. Wejście na szczyt prowadzi przez przełęcz Mera La (5415 m.n.p.m.) od północnej strony. Nieskażona i opuszczona dolina Hinku  jest jedną z najdzikszych i najpiękniejszych w Nepalu z niesamowitymi widokami dookoła oraz lodowcowymi jeziorami.

Galeria zdjęć, galeria zdjęć II, galeria zdjęć III, galeria zdjęć IV, galeria zdjęć V

Indie – Tygrysy bengalskie – Termin 03.12. – 20.12.2017 . Indie – tam nas zabierze poniższa wyprawa. Kraj mający tak wiele do zaoferowania, lecz my chcemy się dokładnie skupić na jednym z jego głównych atrakcji – przyrodzie, parkach narodowych, dzikich zwierzętach, a przede wszystkim tygrysach, lecz nie tylko.

Galeria zdjęć

Pozdrawiam,

Marcin Mentel

Backpackers Club

 

.