займ на карту срочно с плохой кредитной историей
02ndwrzesień

Nadchodzące wyprawy – propozycje

Cześć,

Poniżej zestawienie kilku wybranych wypraw, które cieszą się waszym zainteresowaniem, albo są już potwierdzone. Jest możliwość dołączenia do każdej z nich.

Polecam także inne wyprawy w kalendarzu 2017/2018 mogą ruszyć jeśli zbierze się minimalna wymagana liczba uczestników, najczęściej – 3 osoby, czyli nie dużo. Dlatego też, jeśli interesują Was kierunki inne niż z tych poniżej wymienionych – pytajcie.

Jeżeli macie ochotę dołączyć do grupy zainteresowanych, którąkolwiek z wypraw z kalendarza 2017/2018, dajcie znać, żebym mógł Was informować o przebiegu zapisów, zainteresowanych i wszelkich informacjach związanych z danym kierunkiem.

Wszystkie wyprawy, podane terminy są orientacyjnymi i mogą być przesunięte o +/- 7 dni – przy nadal zachowaniu długości pobytu na miejscu – wszystko jest uzależnione cenami biletów lotniczych, które to staram się wyszukiwać jak najtańsze dla Was.

Everest Base Camp + Island Peak Termin październik/listopad (do ustalenia z uczestnikami) . Island Peak jest jednym z najpopularniejszych szczytów trekkingowych w Nepalu. Kombinacja treku do Bazy pod Everestem z wejściem na Kalapathar, dziką odizolowaną przełęczą Kongma La oraz wspinaczki na Island Peak jest prawdopodobnie jedną z najlepszych wypraw trekkingowych w Nepalu dla poszukiwaczy przygód. Wspinaczka na Island Peak dostarcza nie tylko możliwości zdobycia szczytu 6000-ego w Himalajach. Dostarcza nam jednego z niezapomnianych widoków na panoramę Himalajów.

Mera Peak 6461 m.n.p.m. – 20.11 – 08.12.2017 (WYPRAWA POTWIERDZONA) . Szczyt Mera (6476 m.n.p.m.) znajduje się na południe od Everestu (8848 m.n.p.m.) i dominuje nad odludnymi i pięknymi dolinami Hinku i Hongu. Wejście na szczyt prowadzi przez przełęcz Mera La (5415 m.n.p.m.) od północnej strony. Nieskażona i opuszczona dolina Hinku  jest jedną z najdzikszych i najpiękniejszych w Nepalu z niesamowitymi widokami dookoła oraz lodowcowymi jeziorami.

Trekking w Patagonii / Cerro Torre / Fitz Roy / Torres del PaineTermin luty 2018 (Wyprawa Potwierdzona). Wyprawa trekkingowa po najsłynniejszych szlakach patagońskich Andów w Chile i Argentynie – PN Torres del Paine , Cerro Torre, Fitz Roy.

Nowa Zelandia – Witaj PrzygodoTermin marzec 2018 (Wyprawa potwierdzona). Od białych piasków zatoki Bay of Islands, do bujnych lasów i niesamowitych lodowców Franz Josef i Fox. Nowa Zelandia była tłem dla „Władcy Pierścienia” i nie ma drugiego takiego kraju jak ten. Nowa Zelandia ciągle zadziwia odwiedzających swoja oszałamiającą sceneria, kultura oraz ogromna oferta sportów outdoorowych. Spędzimy prawie 3 tygodnie eksplorując najciekawsze miejsca północnej i południowej wyspy.

Trekking Trzy Przełęcze Khumbu, Nepal – Termin kwiecień/maj 2018 (dokładny termin do ustalenia z uczestnikami) (Wyprawa Potwierdzona). Jeden z najbardziej popularnych trekkingów w Nepalu i nie bez powodu. Jak chcecie zobaczyć najwyższe góry świata(4 ośmiotysięczniki) podczas jednego wyjazdu, to jest trek dla Was. Jeden z najwyższych trekkingów w nepalskich Himalajach. Przez 7-8 dni, po kolei, codziennie przekraczamy granicę 5000 m.n.p.m. . Wędrujemy po rejonie Khumbu i okolicach czyli „w domu” Szerpów. Noclegi cały czas w górskich lodgach. Sprzęt wspinaczkowy niewymagany.

Trekking do północnej ściany K2 w odizolowanym chińskim KarakorumTermin czerwiec 2018. (Wyprawa praktycznie potwierdzona) Ogromna północna ściana K2 wyrastająca z lodowca poniżej niej, jest jednym z najpiękniejszych widoków w Himalajach. Spędzamy około tygodnia eksplorując lodowce, doliny powyżej bazy. Trekking ten jest wymagający fizycznie, a połączony z ogromny odizolowaniem i trudnościami organizacyjno-logistycznymi, sprawia iż jest jedynym w swoim rodzaju.

Ekspedycja Papua Nowa Gwinea – Mt Hagen 3778 m.n.p.m. & Mount Giluwe 4368 m.n.p.m. & Mount Wilhelm 4509 m.n.p.m. Termin czerwiec/lipiec 2018 . Rozpoczynamy naszą wędrówkę od aklimatyzacji na wulkanie Mt Hagen (3778 m.n.p.m.), po czym udajemy się kierunku Mount Giluwe 4368 m.n.p.m. – drugiej najwyższej góry Papui Nowej Gwinei oraz najwyższego wulkanu w rejonie Australii i Oceanii. Jest on pozostałością wulkanu, który uformował się w tym miejscu 700 tysięcy lat temu. Podobnie jak Mount Kenya w Afryce, ten wulkan także ma podwójny wierzchołek. Wspinaczka na ten szczyt biegnie przez niezdeptany las tropikalny, pola traw i bardzo prymitywne osady. Gdy już jesteśmy zaaklimatyzowani przenosimy się do podnóża Mount Wilhelm – najwyższy szczyt Papui Nowej Gwinei 4509 m.n.p.m. .

Góry Skaliste Kanady Trekking Termin : sierpień 2018(dokładny termin do ustalenia z uczestnikami) (Wyprawa potwierdzona, możliwe że będą dwa terminy w 2018). Piękne szczyty, lodowce, wysokie przełęcze kanadyjskich Gór Skalistych, są najlepiej docenione, gdy zwiedzane pieszo. Nasza przygoda jest przepełniona najważniejszymi atrakcjami, wędrówkami w tym rejonie Kanady, między innymi: lot helikopterem i trekking do bazy Mt Assiniboine, czyli tzw. „Matterhornu” Kanadyjskich Gór Skalistych.

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.

Marcin Mentel

Backpackers Club

.