займ на карту срочно с плохой кредитной историей
20thpaździernik

Tanie loty na wyprawy 2020/2021

Cześć,

Dalekie podróże są już możliwe, a ceny biletów lotniczych na wielu (często drogich) są bardzo zachęcające. W połączeniu z elastyczną polityką linii dotyczącą zmian / zwrotów daje nam to ciekawą do rozważenia ofertę.

Kilka informacji na temat poniższych przykładów czy ogólnie lotów na różne wyprawy:

 • poniżej tylko przykładowe loty. Można oczywiście lecieć z innych miast wylotowych, innych Państw, gdzie już ceny połączeń lotniczych będą inne (wyższe, niższe)
 • wszystkie poniższe propozycję nie wiadomo jak długo będą aktualne. Mogą być dostępne teraz, a np. za 2 godziny już nie. Nie mamy na to wpływu.
 • to są oferty aktualne co wynalazłem na daną chwilą. Za 1-2 tygodnie/miesiące mogą być inne oferty połączeń lotniczych (droższe/tańsze). Przeważnie panuje zasada czym bliżej daty wylotu kupowany bilet lotniczy tym droższy. Najczęściej najtańsze bilety na większość wypraw udawało się kupować na 6-9 miesięcy przed datą imprezy.
 • Także poszczególnych biletów(w niżej wymienionych cenach) może się zdarzyć, że nie starczy dla wszystkich osób(dlatego kolejna zasada: kto pierwszy ten ma tańszy bilet).
 • Polecam także inne wyprawy w kalendarzu 2020/2021 mogą ruszyć jeśli zbierze się minimalna wymagana liczba uczestników, najczęściej – 3 osoby, czyli nie dużo. Dlatego też, jeśli interesują Was kierunki inne niż z tych poniżej wymienionych – pytajcie.
 • Wymienione kierunki połączeń lotniczych / wypraw nie są jedynymi które ruszają/mają dużą szansę potwierdzenia. Są tylko przykładowymi na które wynalazłem dla zainteresowanych połączenia lotnicze.
 • Jeżeli macie ochotę dołączyć do grupy zainteresowanych, którąkolwiek z wypraw z kalendarza 2020/2021, dajcie znać, żebym mógł Was informować o przebiegu zapisów, zainteresowanych i wszelkich informacjach związanych z danym kierunkiem.
 • Jedna z najtańszych ofert badań genetycznych (molekularnych) RT-PCR na SARS-CoV-2 za 350 zł. Próbki pobierane są w wielu miastach Polski. Jest to ważna informacja dla osób podróżujących do miejsc, gdzie jest wymóg okazania negatywnego wyniku testu. – LINK
 • Płatność za program wyprawy ma miejsce dopiero po zakończeniu imprezy turystycznej. Przed startem wyjazdu uczestnik opłaca tylko swój bilet lotniczy.
 • W sytuacji gdy dowiemy się przed wyjazdem:
  – wprowadzenia w Polsce obowiązkowej kwarantanny dla osób powracających zza granicy
  – wprowadzenia w kraju docelowym obowiązkowej kwaratanny dla osób przylatujących
  – zamknięcia hoteli, atrakcji turystycznych
  Czyli, w sytuacji, że wyjazd nie może się odbyć – żadnych kosztów wynikających z umowy nie ponosicie.
  Co do kosztów biletów lotniczych to:
  – jeśli linia lotnicza anulowała loty / zmieniła godziny lotów o kilka godzin, to wysyłamy wniosek o zwrot środków i czekamy na pełny zwrot za bilety (najczęściej 1-3 miesiące czas oczekiwania)
  – jeśli linia lotnicza nie anulowała lotów – bo wprowadzenie kwarantanny dla przyjezdnych nie jest dla niej argumentem, żeby lot anulować, to wszyscy uczestnicy w cenie wyprawy mają wykupione EXTRA ubezpieczenie „Cancel for Any Reason” dla każdego biletu lotniczego, gdzie możemy do 48 godz przed wylotem zrezygnować z dowolnego powodu z lotu i dostać od ubezpieczyciela 75% wartości opłaconego lotu(mówimy tutaj o przypadku gdzie lot nie zostanie anulowany przez linie lotniczą).
  Także każdy uczestnik jest ubezpieczony u naszego wieloletniego ubezpieczyciela AXA, gdzie zachorowania na COVID-19 są objętę polisą – LINK.

Wspinaczka na wulkany w Ekwadorzelistopad / grudzień 2020 – Przed nami ciężki sprawdzian fizyczny i psychiczny, gdzie mamy do zdobycia 5 wierzchołków o wysokościach od 4788 m.n.p.m. do 6268 m.n.p.m. Bardzo tanie połączenie lotnicze do Quito, gdzie takie bilety bardzo rzadko się zdarzają. Kraj otwarty dla turystyki. Wymagany test RT-PCR na COVID-19.

Wyprawa trekkingowa do Kolumbii (nowy program)styczeń 2021 – Ten program łączy w sobie przygodę i kulturę, odwiedzając popularne miejsca w Kolumbii, jak i „off the beaten track”. Ta trasa prowadzi przez różne ekosystemy: od wędrówki przez wyżyny Andów, przez podróż przez suche pustynie półwyspu Guajira, po trekking w wilgotnej dżungli na trasie do Zaginionego Miasta. Obejmuje również karaibskie plaże, a kończąc na historycznym mieście Kartagena. Kraj otwarty dla turystyki. Wymagany test RT-PCR na COVID-19.

Trekking do baz Kangchenjungi, Nepalmarzec / kwiecień 2021 – Jeden z najbardziej dzikich trekkingów w rejonie Himalajów. Najrzadziej odwiedzany przez turystów. Jak byli tam niedawno nasi znajomi Bartek i Asia, którzy przeszli Wielki Szlak Himalajski – mówili, że ten rejon najbardziej dał im w kość ale widoki wynagradzały wysiłek. Noclegi częściowo w lodgach, częściowo w namiotach. Sprzęt wspinaczkowy niewymagany. Kraj otwarty dla turystyki (od połowy listopada 2020). Wymagany test RT-PCR na COVID-19.

Nepal: Sherpani Col – West Col – Amphu Lapchakwiecień / maj 2021 – Trek jest jednym z najbardziej przygodowych trekkingów połączonych z elementami wspinaczki w Himalajach. Jest on sugerowany dla osób co miały już do czynienia ze sprzętem wspinaczkowym, oraz wysokościami 5000 metrów. Kraj otwarty dla turystyki (od połowy listopada 2020). Wymagany test RT-PCR na COVID-19.

Boliwia: Huyana Potosi 6088 m.n.p.m. oraz Illimani 6438 m.n.p.m.maj 2021 – Tutaj wybierzemy się na wspinaczkę na dwa najsłynniejsze wulkany w Boliwii: Huyana Potosi 6088 m.n.p.m. oraz na Illimani 6438 m.n.p.m. Lecz Boliwia nie tylko wulkanami stoi. Najpierw w ramach aklimatyzacji wybierzemy się na rozsławiony w świecie (prawidłowo!) Salar de Uyuni! Przez wielu uznawany za jedno z 10 najpiękniejszych miejsc na świecie. Kraj otwarty dla turystyki. Wymagany test RT-PCR na COVID-19.

Góry Skaliste Kanady Trekking lipiec 2021 Piękne szczyty, lodowce, wysokie przełęcze kanadyjskich Gór Skalistych, są najlepiej docenione, gdy zwiedzane pieszo. Nasza przygoda jest przepełniona najważniejszymi atrakcjami, wędrówkami w tym rejonie Kanady, między innymi: lot helikopterem i trekking do bazy Mt Assiniboine, czyli tzw. „Matterhornu” Kanadyjskich Gór Skalistych. Kraj na dzień dzisiejszy zamknięty dla większości obcokrajowców.

USA: tramping Alaskalipiec 2021 – Ta 18-dniowa wyprawa oferuje wiele okazji do poznania naturalnego piękna Alaski. Tutaj chodzi o przygodę, historię, dziewiczą przyrodę i wspaniałe krajobrazy na Alasce. Kraj na dzień dzisiejszy zamknięty dla większości obcokrajowców.

USA: Road trip Route 66sierpień / wrzesień 2021 . Będzie to już nasza VII edycja tej wyprawy, która niezmiennie co roku cieszy się dużą popularnością. Jedna z moich ulubionych wypraw, ze względu na fakt mieszkania przez pewien okres życia w USA. Zwiedzamy USA od Nowego Jorku, aż po Los Angeles. Przejeżdżamy ponad 10 tysięcy km. Zwiedzamy kilkanaście parków narodowych w USA. Odwiedzamy dom Elvisa Presley’a, stolicę muzyki country, stolicę kraju, kąpiemy się w oceanie i wiele innych atrakcji. Polecam gorąco każdemu! Noclegi w hotelach/motelach. Kraj na dzień dzisiejszy zamknięty dla większości obcokrajowców.

PS.

Poniżej też niektóre, wybrane, potwierdzone wyprawy na 2021 rok, którymi na dzień dzisiejszy także interesują się inne osoby oraz są miejsca(e) na dołączenie, gdyby ktoś chciał się dopisać:

Najwyższy szczyt Ameryki Południowej – Aconcagua 6962 m.n.p.m. trasa trawers pod Lodowcem Polaków – styczeń 2021 – są zainteresowani uczestnicy. Czekamy na ogłoszenie przez Argentynę otwarcia granic.

Trekking Trzy Przełęcze Khumbu, Nepalkwiecień / maj 2021. Kilka osób zainteresowanych. Wyprawa ma duże szanse potwierdzenia. Kraj otwarty dla turystyki. Wymagany test RT-PCR na COVID-19.

Tramping Wyspy Pacyfiku (wyprawa dookoła świata)maj 2021. Wyprawa potwierdzona (przeniesiona z września 2020). 2 wolne miejsca. Czekamy na oficjalną informację o otwarciu granic niektórych państw na Pacyfiku.

Trekking, wspinaczka Papua Nowa Gwineamaj/czerwiec 2021. Kilka osób zainteresowanych. Wyprawa ma duże szanse potwierdzenia. Czekamy także na oficjalną informację o otwarciu granic.

Wyprawa trekkingowa Spitsbergenczerwiec/lipiec 2021. Wyprawa potwierdzona (przeniesiona z lipca 2020). Ostatnie wolne miejsca. Kraj otwarty dla turystyki.

Wyprawa – trekking Lofoty (Norwegia)lipiec/sierpień 2021. Duże zainteresowanie wyprawą. Kraj otwarty dla turystyki.

.