займ на карту срочно с плохой кредитной историей

USA – dla poszukiwaczy przygód

Zapraszamy Was do USA! Widzieliście już Parki Narodowe, Wielki Kanion, Nowy Jork, to może tym razem coś innego?
Oprócz przyrody z czego słynie USA, czego nie spróbujecie w Polsce? W naszej przygodzie mamy przewidziane: zabawę w parku rozrywki z kolejkami górskimi, oglądanie wyścigów Nascar, rafting na pontonach na rzece New River, udział w koncercie w Grand Ole Opry, pływanie z delfinami, rejs airboat po bagnach w Everglades! Te i inne atrakcje spowodują, iż ta podroż będzie niezapomniana!
Mamy do przejechania 3800 mil!

Termin: 29 lipiec 2022 – 17 sierpień 2022  
Maksymalna liczba uczestników: 6
Minimalna liczba uczestników: 4
CENA: 2990 USD + bilet lotniczy(około 3000 PLN)

Link do relacji z zakończonych wypraw USA ROAD TRIP: ROUTE 66 2014 – LINK

Galeria zdjęć z testowej wyprawy New York – Miami Road TripLINK

Galeria zdjęć z wyprawy lipiec/sierpień 2019 – LINK

GALERIA ZDJĘĆ – LINK

Informacje praktyczne USA – LINK

25 najlepszych cytatów podróżniczych po angielsku – LINK

Flying over America film – LINK

Kompilacja filmowa z wyprawy USA 2014 – LINK

Program: Autorem programu jest Marcin Mentel. Kopiowanie/powielanie programu jest zabronione. Prawa autorskie zastrzeżone.

Dzień 1

Lot Warszawa – Boston. Przesiadka w jednej z europejskich stolic. Wylatujemy wcześnie rano. W Bostonie jesteśmy popołudniem. Rożnica czasu pomiędzy Polska, a Bostonem 6 godzin. Udajemy się z lotniska wynajętym autem do motelu. Check in. Reszta wieczoru czas wolny. Wieczorem wspólna powitalna kolacja, omówienie najbliższych dni zwiedzania.

Dzień 2
Tego dnia zwiedzimy najważniejszą atrakcje Bostonu ” The Freedom Trail”. Szlak mający długość 2.5 mili, ponad 4 kilometrów. Wokół tego szlaku skoncentrowane są najważniejsze zabytki czyli Boston Common, Faneuil Hall, Quincy Market, mały domek Paul Revere, kościół Old North Church i oczywiście wybrzeże piękny Waterfront. Po drodze zatrzymamy się na lunch w Quincy Market, który jest ogromnym targowiskiem ze straganami z jedzeniem. Wieczorem wybierzemy się do jednego z setek Irish Barów w Bostonie. Nocleg w motelu w pokojach 2 osobowych.

Dzień 3
Z samego rana wyjeżdżamy w drogę nad słynne na całym świecie wodospady Niagara Falls. Mamy do przejechania około 450 mil w 7 godzin. Po drodze zatrzymujemy się na lunch w lokalnym fast foodzie, i oczywiście na przerwy na kawę czy toaletę. Całość podroży z Bostonu do Niagara Falls zajmie nam z przystankami około 9 godzin. Wyjeżdżamy o godzinie 7:30 rano. Jesteśmy w motelu w Niagara Falls około 17 po południu. Po zakwaterowaniu w motelu wybieramy się nocą na kolacje do lokalnej knajpki, oraz udajemy się nad krawędź wodospadu aby oglądać pokaz fajerwerków. Nocleg w pokojach 2 osobowych.

Dzień 4
Dziś mamy dzień pełen atrakcji. Z samego rana udajemy się do Parku Stanowego Niagara Falls i udajemy się na rejs łodzią Maid of the Mist, jak najbliżej się da wodospadów! Potem udamy się pieszo do najbliższego miejsca dostępnego przy wodospadach czyli do Cave of the Winds. Na koniec udamy się do akwarium Niagary. Każdy z nas słyszał o Niagarze i trzeba ja zobaczyć na własne oczy. Późnym popołudniem około godzin 17 wyjeżdżamy z Niagara Falls i udajemy się w 4.5 godzinna drogę do Cedar Point w stanie Ohio. mamy do przejechania 275 mil. Nocleg w motelu w okolicach Cedar Point. Pokoje 2 osobowe.

Dzień 5
Z czego słynie Cedar Point? Z kolejek górskich! Jest to mekka dla poszukiwaczy adrenaliny. Lecz Ci bardziej bojaźliwi znajda odpowiednie atrakcje dla siebie również. Niesamowity plac zabaw który wciągnie każdego! Kolejki górskie, parki wodne. Cały dzień spędzimy na atrakcjach w tym parku. jedne z najlepszych, najszybszych kolejek górskich na świecie! Wieczorem kolacja przy moetlu, dzielenie się wrażeniami i odpoczynek po intensywnym dniu. Nocleg w motelu w pokojach 2 osobowych.

Dzień 6
Tego dnia rano wyjeżdżamy z Cedar Point i udajemy się w stronę miasta Indianapolis! Oczywiście wskoczymy na trybuny słynnego w całym świecie i USA toru wyścigowego Indianapolis Motor Speedway. Oprócz wyścigu oczywiście jest wiele atrakcji poza torem. Tego dnia do przejechania mamy 270 mil w około 4 godziny 30 min. Po przyjechaniu do Indianapolis kwaterujemy się w motelu i udajemy się w okolice toru wyścigowego. Dla chętnych możliwość zorganizowania wypadu do destylarnii American Stillhouse Jim Beam w Clermont (2 godz drogi). Nocleg w pokojach 2 osobowych.

Dzień 7
Dziś po ekscytującym wyścigu NASCAR udajemy się w dalsza podróż na południe tym razem. Dziś mamy przed sobą przejazd około 6 godzin, plus przystanki do miejscowości Lansing w West Virginia, które to miejsce będzie nasza mekka turystyki kwalifikowanej. Tutaj zatrzymujemy się po południu w miasteczku Fayettville. Wieczór spędzamy dyskutując na temat jutrzejszej atrakcji – czyli całodziennego spływu, raftingu na rzece dolnej New River, gdzie spotkamy się z bystrzami od klas III do klasy V(w VI punktowej skali)! Dla tych co nigdy nie mieli okazji pływać na raftingu będzie niesamowita przygoda! Rzeki w West Virginia są uznawane za jedne z najlepszych do raftingu w całym kraju, jak i za granica.

Dzień 8
Po pobudce w naszej chatce, udajemy się na kilkugodzinny rafting na dolnej części rzeki New River. Pontony są 8 osobowe, płynie z nami profesjonalny przewodnik. Po drodze zatrzymujemy się na lunch, oraz mamy wiele atrakcji – jak skakanie z urwiska do wody itp. Wieczorem wracamy do naszego domku, spędzamy czas na suszeniu obrań i oglądaniu zdjęć i filmów, które można zakupić z naszego raftingu!

Dzień 9
Po dwóch nocach spędzonych w Zachodniej Virginii, udajemy się z powrotem do cywilizacji. Tym razem na celownik obieramy miasto, stolice muzyki country – Nashville. mamy do przejechania około 450 mil, co z przerwami zajmie nam około 9 godzin – z przerwa na jedzenie, toaletę. Będziemy w Nashville około godziny 17, kwaterujemy się do motelu i wieczorem udajemy się na koncert do słynnej Grand Ole Opry House na godzinę 19:00. Wieczorem po koncercie dla chętnych wyjście na miasto do baru.

Dzień 10
Dzisiaj z rana mamy czas aby wybrać się na zakupy. Organizujemy czas wolny, przejeżdżamy do okolicznego centrum handlowego na zakupy pamiątek, ubrań czy czego grupa potrzebuje (można wybrać się na zwiedzanie Audytorium Rymana oraz Muzeum Muzyki Country). Na szal zakupowy przeznaczamy czas od godz. 9 rano do 14 po południu, po czym udajemy się dalej w drogę do kolejnego miasta stolicy muzyki, bluesa i nie tylko – do Memphis. Przejazd 200 mil zajmie nam około 3 godzin. Kwaterujemy się do lokalnego motelu i wieczorem udajemy się na na spacer po barach z muzyka na żywo na słynnej Beale Street! Kto nie był, nie wie co stracił! Nocleg w motelu w pokojach 2 osobowych.

Dzień 11
Wybieramy się jeszcze do Graceland dziś. W wieku 21 lat oszołomiony swoim tak wczesnym sukcesem Elvis kupił za 100 tys. $ w 1957 roku Graceland. Będziemy zwiedzać cala wille Elvisa wraz z kolekcja jego aut(i słynny różowy Cadillak). Elvis jest pochowany na terenie posiadłości w ogrodzie medytacji wraz ze swoimi rodzicami. Wyjeżdżamy z Graceland po około 3 godzinach zwiedzania. Około godziny 13.00 opuszczamy Memphis/Graceland. Dziś jedziemy w stronę Nowego Orleanu. Byliśmy już w dwóch ważnych ośrodkach muzycznych w USA, teraz jeden z najsłynniejszych, czyli Nowy Orlean. Mamy do przejechania około 390 mil, co zajmie nam około 6 godzin. Po drodze zatrzymamy się na obiado-kolację. Dla chętnych wieczorem wyjście na miasto. Nocleg w motelu w pokojach 2 osobowych.

Dzień 12
Dziś w Nowym Orleanie mamy sporo do zobaczenia. Najpierw udajemy się do muzeum II Wojny Światowej. Podjedziemy na centralny punkt spotkań w Nowym Orleanie na Jackson Square i odwiedzimy świat Indian Mardi Gras. Wieczorem oczywiście wybierzemy się na słynną Bourbon Street w French Quarter. Muzyka na żywo, dobre jedzenie i zabawa! Nocleg w motelu w pokojach 2 osobowych.

Dzień 13
Tego dnia opuszczamy Nowy Orlean i udajemy się w stronę stanu w którym spędzimy resztę czasu naszej wyprawy – Florydę! Słoneczny stan, bez powodu nie został tak ochrzczony. Dziś naszym celem jest oddalone o 320 mil super plaża w Panama City Beach! Długa na kilka kilometrów plaża, jest podczas przerwy semestralnej, ukochanym miejscem zjazdu studentów z całych USA, koncerty, konkurs bikini, zabawa na plaży to rozpoznawalne znaki tego miejsca. Ale my dzisiejszego dnia udajemy się na….3 godzinną wycieczkę łodzią w celu pływania z delfinami w Zatoce Meksykańskiej. Niesamowite! Oprócz tego snorkelling (z rurką i maską i oglądanie delfinów). Wycieczkę kończymy około 19 po południu, kwaterujemy się do motelu i idziemy na wieczorny spacer po plaży. Nocleg w motelu w pokojach 2 osobowych.

Dzień 14
Tego dnia od samego rana mamy relaks na plaży w Panama City Beach. W okolicach godziny 10.00 zbieramy się z plaży i udajemy się w dalszą drogę na południe Florydy. Dziś mamy przed sobą około 330 mil(6.5 godziny jazdy) do prawdopodobniej jednej z najsłynniejszych plaż w całym USA, plaży Clearwater Beach, niedaleko Tampy. Dojeżdżamy tutaj wieczorem i mamy resztę wieczoru wolną. Może na wyjście do knajpy? Może na wypad do klubu, czy spacer nocą po jednej z najpiękniejszych plaż w USA. Nocleg w motelu w pokojach 2 osobowych.

Dzień 15
Dzisiejszego dnia udajemy się ranem na plażę i mamy wiele atrakcji do wyboru. Można leniuchować, pływać, grać w siatkówkę, wybrać się na skutery wodne(dodatkowo płatne), albo wybrać się na na bardzo oryginalną trakcję – do symulatora lotów Boeingiem 737 albo myśliwcem F16 (dodatkowo płatne około 140 USD/osoba)(przy zainteresowaniu grupy można wybrać się w podróż i zwiedzanie na Przylądek Canaveral do Centrum Kosmicznego – dodatkowo płatne).  Pod wieczór około 16-17 udajemy się w 2.5 godzinną drogę (160 mil) na wyspę Sanibel. Jest to jedne z najsłynniejszych w całych USA miejsc do zbierania muszelek, bardzo romantyczna sceneria. Kto tutaj często raz się pojawia, chce zawsze tutaj wracać. Nocleg w motelu w pokojach 2 osobowych w Fort Myers Beach.

Dzień 16
Rano udajemy się na dalszy spacer po plaży wzdłuż wybrzeża. Niezła sielanka. Po czym około godziny 10 wyjeżdżamy do Everglades City Airbout Tour. Widzieliście na filmach, takie wielkie łodzie z ogromnym wiatrakiem, pływające po bagnach na Florydzie? To właśnie na wycieczkę taką łodzią się wybierzemy! Będzie trwało to około 1 godziny, gdzie zobaczymy aligatory po drodze. Przejazd z Sanibel Beach do Everglades City to 80 mil(około 1.5 godziny), po czym na godzinę 14.00 udajemy się do centrum Shark Valley na zorganizowaną wycieczkę po parku, gdzie oglądać będziemy ponownie aligatory, słuchać historii na temat parku oraz fauny i flory tutaj występujące. Po ponad 1 godzinnej wycieczce udajemy się z powrotem do auta i udajemy się w ostatni dziś 1 godzinny przejazd do naszego motelu w słynnym Miami na Florydzie! Nocleg w motelu w pokojach 2 osobowych.

Dzień 17
Tego dnia mamy cały dzień odpoczynku na plaży w Miami Beach. Albo na robieniu zakupów w okolicznych outlet-ach. Do decyzji indywidualnej każdego z uczestników grupy. Nocleg w pokojach 2 osobowych w motelu.

Dzień 18
Tego dnia udajemy się jeszcze z Miami Beach do przepięknego Parku Stanowego Bahia Honda State Park, znajdującego się na na jednej z wysepek słynnych „KEYS” biegnących do najdalej na południe wysuniętego punktu Stanów Zjednoczonych wyspy Key West. Tutaj spędzamy czas na spacerach po wyspie,pływaniu, snorkellingu. Jeśli będzie grupa chciała dojedziemy także do Key West, żeby zobaczyć najdalej wysunięty punkt w USA.Z Miami Beach do Bahia Honda State Park mamy około 130 mi, czyli 2.5 godziny drogi w jedną stronę. Na lunch zatrzymujemy się po drodze.

Dzień 19
To nasz ostatni dzień w USA. Dziś z rana dla chętnych jeszcze opcja wyjazdu na przepiękną plażę w Parku Stanowym Biscane – na półwysep Key Biscane. Plaża z latarnią morską, punkt obowiązkowy par młodych podczas sesji fotograficznych. Wyjeżdżamy tam rano i spędzamy czas na leniuchowaniu. Po czym po południu pakujemy się i udajemy na lotnisko w Miami, na wieczorny lot do Europy.

Dzień 20
Lądowanie w Polsce.

Zapewniamy:

Lot Warszawa – Boston  oraz powrót Miami – Warszawa dla prowadzącego
Samochód na czas wyprawy nasz drugi dom( Dodge Caravan albo podobny)
Paliwo
Kierowcą jest Pilot
Noclegi na trasie wyprawy w motelach, pokoje dwuosobowe
Biletu wstępu do wszystkich atrakcji w programie i Parków Narodowych
Opłaty parkingowe
Opłaty drogowe za autostrady
ubezpieczenie KL i NNW
Składkę na TFG – 13 zł / osoba

Nie zapewniamy:

Kosztów wyżywienia(lunchów i kolacji, śniadanie przeważnie wliczone w cenę noclegu. Sugerowany budżet 19 dni x 40$ = 760$)
Kosztów alkoholu i wydatków własnych
Wydatki personalne – pamiątki, dodatkowe zwiedzanie itp.
Opłata za aplikację ESTA do USA – 14 USD