• Backpackers Club
  • Nowości
  • WYPRAWY
  • O NAS
  • FAQ
  • Kontakt

GŁÓWNA WYPRAWY / Ameryka Północna / Grenlandia – Arctic Cirlce Trail

Grenlandia – Arctic Cirlce Trail — trekking po jednym z najrzadziej odwiedzanych szlakach trekkingowych na świecie

Długość wyprawy: 11 dni
Data: 08.08 – 18.08.2024 – Zapraszam do zapisów.
Liczba minimalna uczestników: 5
Termin zapisów: do 01.03.2024
Trudność: Wymagająca fizycznie.
Rodzaj aktywności: Trekking.
Zakwaterowanie: Hostel + namioty
Galeria zdjęć: 
Galeria zdjęć Arctic Circle Trail sierpień 2017 – LINK
Galeria zdjęć i podsumowanie Arctic Circle Trail czerwiec 2018 – LINK
Galeria zdjęć i podsumowanie Arctic Circle Trail sierpień 2020  – LINK
Galeria zdjęć, FILM i podsumowanie Arctic Circle Trail sierpień 2023  – LINK + FILM
Podsumowanie
: 11 dni wyprawy, 1 dzienna wędrówka, 8 dniowy trekking, 3 noce w hostelach, 7 noclegów w namiotach

Cena: 5100 PLN + bilet lotniczy uczestnika Polska – Sisimiut/Kangerlussuaq – Polska (ok. 3000 – 3500 PLN)

Wliczone jest:
– lot prowadzącego na Grenlandię
– 2 noclegi w hostelu w Kangerlussuaq w pokojach 4 osobowych, 1 nocleg w hostelu Sisimiut
– taxi z lotniska Sisimiut do Hostelu w Sisimiut
– taxi z końca treku do Hostelu w Kangerlussuaq
– ubezpieczenie  KL 50 tyś. EUR , NNW 4 tyś EUR
– zakup gazu dla wszystkich na trekking
– 22 liofilizaty dla każdego na 8 dni trekkingu
– wycieczka na Lądolód Grenlandzki wszystkich
– namioty dla wszystkich na czas trekkingu
– składka na TFG i TFP 2 x 13 zł / osoba
– telefon satelitarny

Nie wliczone:
– wyżywienie w dzień jak przylecimy do Sisimiut, oraz jak dojdziemy do miasta Kangerlussuaq to wyżywienie tutaj przez 2 dni. Jedzenie kupuje się w supermarkecie i gotuje samodzielnie w hostelach.

Program na Grenlandię :

Podczas trekkingu każdego dnia jest możliwość spania w domkach. W domkach nie ma rezerwacji, panuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Dlatego może się okazać, że całość trekkingu będziemy nocować pod dachem, a nie w namiotach.

Dzień 1
Wylot z Kopenhagi rano, przylot do Sisimiut. Taxi do domków hostelu. Zakup gazu. Popołudnie spacer po mieście. Nocleg w Sisimiut w hostelu w pokojach 4 osobowych ze wspólną łazienką.

Dzień 2
Trek Sisimiut do Kangerluarsuk Tulleq

Dzień 3
Trek z Kangerluarsuk Tulleq do Nerumaq

Dzień 4
Trek z Nerumaq do Luksushytten

Dzień 5
Trek z Luksushytten do Eqalugaarniarfik

Dzień 6
Trek z Eqalugaarniarfik do Ikkattooq

Dzień 7
Trek z Ikkattooq do Canoe Center

Dzień 8
Trek z Canoe Center do Katiffik

Dzień 9
Trek z Katiffik do KellyVille. Ostatni dzień trekkingu. Dojście do wioski KellyVille i przejazd taxi 19 km do naszego miasta Kangerlussuaq. Nocleg w hostelu w pokojach 4 osobowych ze wspólną łazienką.

Dzień 10
Wycieczka od 10:00 do 18:00 na Lądolód Grenlandzki i spacer po Lądolodzie Grenlandzkim (6km). Nocleg w hostelu w pokojach 4 osobowych ze wspólną łazienką.

Dzień 11
Wylot z Kangerlussuaq do Kopenhagi.

Na trasie niesie sie cały swój dobytek. W plecaku średnio wychodzi ok 15-20kg bagażu. Wraz z mijającymi dniami jedzenia ubywa.
Śpi się na trekkingu w namiotach albo domkach – panuje zasada kto pierwszy ten lepszy, czyli jak dojdziemy i będą miejsca w chatkach to śpimy w chatce.

Temperatury jakie będą to tak od 0*C do 15*C w słońcu. Tutaj średnia temp np dla punktu startu trekkingu – LINK

Pogoda podobna jak w Patagonii, można doświadczyć 4 pór roku w ciągu jednego dnia. Może być +20*C w pewnym momencie dnia, aby wieczorem kilka kilometrów dalej spadł nam śnieg. Dlatego trzeba bardzo dobrze przemyśleć spakowanie plecaka na taką wyprawę, w kwestii ilości kilogramów na plecach.

Szlak jest różnorodny, biegnie polanami, podmokłymi terenami, trzeba pokonać 5-7 rzek (sięgających od kostek do ud). Trasa od początku szlaku w okolicach Sisimiut do początku drogi asfaltowej w Kangerlussuaq to około 160 km pieszej wędrówki. Dzienne odcinki to około 16-22 km, większość trasy biegnie na wysokościach 200-300 m czasem wznosząc się na około 500 m.

Na trasie trekkingu średnio dziennie spotyka się około 4-10 osób. Jak podają dane od 08.2015 do 08.2016 trasę tą przeszło około 1300 wędrowców.

Newsletter

Chcesz dostawać informację o najbliższych wyprawach, nowościach podróżniczych, promocjach. Zapisz się do naszej listy! Zapisując się na newsletter, zgadzasz się z naszą polityką prywatności dostępną na naszej stronie Polityka prywatności

Ostatnie wiadomości

  • Wyruszamy na wyprawę do Boliwii Wyruszamy na wyprawę do Boliwii On 17 września 2023
  • Kupiliśmy bilety na Alaskę – ruszamy latem 2024 Kupiliśmy bilety na Alaskę … On 13 września 2023
  • Tanie bilety lotnicze na Alaskę Tanie bilety lotnicze na Alaskę On 6 września 2023
  • Film z wyprawy Grenlandia sierpień 2023 Film z wyprawy Grenlandia … On 4 września 2023

Najbliższe wyprawy

  • 27/08/23 - 05/10/23 Cho Oyu 8201 m.n.p.m. w Tingri - Himalaje Zapisz się
  • 18/09/23 - 04/10/23 Boliwia – wulkany w La Paz - Boliwia Zapisz się
  • 07/10/23 - 23/10/23 Everest Base Camp w Lukla - Everest Base Camp Zapisz się
  • 10/10/23 - 09/11/23 Baruntse 7129 mnpm w Tumlingtar - Baruntse 7129 mnpm Zapisz się
  • 11/10/23 - 29/10/23 Makalu Base Camp w Tumlingtar - Makalu Base Camp Zapisz się

CAŁY KALENDARZ WYPRAW

Autor strony Marcin Mentel

  • Backpackers Club
  • Nowości
  • WYPRAWY
  • O NAS
  • FAQ
  • Kontakt