займ на карту срочно с плохой кредитной историей
19thsierpień

Gdzie ruszamy w 2020 roku?

Cześć,
Zastanawiacie się gdzie wyjechać w 2020 roku? Jeśli chcielibyście dołączyć do naszych grup zapraszam m.in. na jedne z poniżej wymienionych kierunków.
Są to wybrane wyprawy cieszące się zainteresowaniem bądź będące już potwierdzone na pierwszą połowę (i nie tylko) 2020 roku.

Styczeń 2020 – Amazonia, Pico da Neblina – najwyższy szczyt Brazylii, las deszczowy. Wielodniowym trekking z plecakiem ok 15kg. Wyjątkowe miejsce, które zostało odwiedzone przez nieliczną grupę obcokrajowców. Wyprawa potwierdzona. 2 ostatnie wolne miejsca.

Luty 2020 – Patagonia Argentyna/Chile – trekkingi w rejonie Patagonii (kilka jedno dniowych i dookoła masywu Torres del Paine 8 dniowy). Trekking w Chile z 15-20kg na plecach. Są osoby zainteresowane tą wyprawą.

Marzec 2020 – Nowa Zelandia – wyjazd krajoznawczy. Road trip po obu wyspach Nowej Zelandii. Poznamy i zobaczymy większość najistotniejszych atrakcji północnej i południowej wyspy. Będzie to już VII edycja naszej wyprawy do NZ. Wyprawa potwierdzona. 3 ostatnie wolne miejsca.

Kwiecień 2020 – Trekking do baz Kangchenjungi w Nepalu. Jeden z najrzadziej odwiedzanych przez turystów rejonów w Nepalu. Idą z nami tragarze. Wielodniowy trekking. Wymagający fizycznie, ale nie trzeba nieść 15-20kg na plecach. Są osoby zainteresowane tą wyprawą.

Maj 2020 – wspinaczka na 5 wulkanów w Ekwadorze. Wymagająca fizycznie wyprawa. Wymagane wcześniejsze doświadczenie na wysokościach oraz umiejętności posługiwania się sprzętem wspinaczkowym. Wyprawa potwierdzona. 1 ostatnie wolne miejsce.

Maj 2020/czerwiec 2020 – trekking do bazy pod K2 od strony Chin. Miejsce, które odwiedza mniej niż 100 turystów rocznie. Piękne tereny dawnego Jedwabnego Szlaku. Całkowicie inny klimat niż rejon K2 i Karakorum od strony Pakistanu, który znany jest w światowych mediach, zdjęciach. Wymagająca fizycznie, 4 dni trzeba nieść swój cały plecak. Wyprawa potwierdzona.

Czerwiec 2020 – wyprawa do Papui Nowej Gwinei na trekkingowe wejścia na 3 szczyty, w tym dwa najwyższe w Papui Nowej Gwinei sięgające od 3800 do 4500 mnpm. Mniej niż 100 osób rocznie wybiera się w rejony PNG, które my odwiedzamy w programie. Są osoby zainteresowane tą wyprawą.

Czerwiec/lipiec 2020 – trawers trekkingowy archipelagu Lofotów. Wymagająca fizycznie wyprawa. 12 dni trekkingu, około 160km dystanu. Trzeba nieść cały swój plecak 15-20kg. Są osoby zainteresowane tą wyprawą.

Lipiec 2020 – wyprawa trekkingowa Góry Skaliste Kanady. Wyprawa potwierdzona. Wiele 1 dniowych wędrówek w różnych rejonach Gór Skalistych Kanady. Nie trzeba nosić ciężkiego plecaka. Zostały 3 wolne miejsca.

Lipiec/sierpień 2020 – wyprawa trekkingowa Spitsbergen. Kilka jednodniowych trekkingów na okoliczne szczyty (trekkingi na lekko) plus 3 dniowy trekking z plecakiem (około 15kg). Wyprawa potwierdzona. Zostały 2 ostatnie miejsca.

Sierpień 2020 – Road Trip USA, wyprawa krajoznawcza od Nowego Jorku po Los Angeles pokazująca USA z każdej strony, a nie tylko od strony parków narodowych. Będzie to VII edycja tej wyprawy. Są osoby zainteresowane tą wyprawą.

Wrzesień 2020 – Wyprawa Wyspy Południowego Pacyfiku – wyjazd do jednych z najdalszych zakątków naszej planety. Będą trekkingi, snorkeling, pływanie (nawet z wielorybami), kąpiele w wodospadach i wiele innych atrakcji. Polinezja Francuska, Tonga, Samoa, Wyspy Salomona i Vanuatu – to nas czeka. Duże zainteresowanie wyprawą.

Pozdrawiam,
Marcin Mentel
Backpackers Club

.